disco polo party show 2014

To, że muzyka disco polo przeżywa swoją drugą młodość, nikomu nie trzeba mówić. Wszystkich miłośników i fanów tego gatunku , zapraszamy 9 sierpnia na koncert  Disco Polo Party Show, usłyszą Państwo takie gwiazdy tego nurtu muzycznego jak; Focus  z wokalistą Zbyszkiem Perkowskim, zespół JUNIOR oraz  zespół Fantastic Boys.

Gala Disco Polo Party Show rozpocznie się o godz. 18.00 w kętrzyńskim Amfiteatrze, wstęp wolny więc przybywajcie!

Focus – polski zespół muzyczny disco polo istniejący od 1999 roku powstały w Białymstoku. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od nazwy modelu samochodu marki Ford. Liderem i wokalistą zespołu jest Zbigniew Perkowski. Podczas występów Perkowskiemu towarzyszą tancerki.

W 2000 roku nakładem wytwórni muzycznej Green Star został wydany debiutancki album zespołu zatytułowany Coś nowego. Przy realizacji nagrań pomagał lider zespołu Boys Marcin Miller. W 2001 roku został wydany drugi album pt. Transformacja. W 2004 roku ukazał się trzeci album pt. Absolutnie Ty.

Dyskografia

  • Coś nowego (2000)
  • Transformacja (2001)
  • Absolutnie Ty (2004)

Zespół Junior jest jednym z czołowych zespołów nurtu muzyki disco polo i dance, który powstał w roku 1997 w Choroszczy koło Białegostoku z inicjatywy dwóch braci: Tomasza i Marcina Popławskich. Zadebiutował on podejmując współpracę z fonograficzną firmą GREEN STAR w roku 2000 w programie Disco Polo Live emitowanym w telewizji Polsat .

Wraz z debiutem ukazała się ich pierwsza kaseta pt.: „Zakręcone lato”, na której również znajdowały się takie przeboje jak: „ Wiruje świat”, „ Zdjęcia”, „Nic o Tobie nie wiem”., do tych piosenek zostały również zrealizowane klipy. Przed ukazaniem się pierwszego krążka w połowie roku 2008 utwory Juniora wydawane były na składankach muzyki disco polo. Płyta ta pt: „Tamte dni nie wrócą” zawierała jeszcze takie utwory jak: „Jeden Gest” , „Jurata”, „ Namiętności płomień” . Rok 2011 zespół Junior uważa jako rok przełomowy, ponieważ ukazała się ich kolejna płyta pt: „Poczuj ten rytm”.

Po raz pierwszy Junior zaśpiewał z artystą innego nurtu muzycznego Krzysztofem Kasowskim ( K.A.S.A), piosenkę pt: „ Zabierz ze sobą mnie”. Na krążku możemy posłuchać i obejrzeć nakręcone już klipy m.in. do takich piosenek jak: „ Nie będę Ci kłamać”, „ Ulicami Manhattanu” oraz „ Słodka Mała”. Zespół Junior można zobaczyć na rożnych koncertach w Polsce, Europie oraz w USA.

FANTASTIC BOYS

Grupa disco polo Fantastic Boys  powstała w roku 1994. Formacja założona z inicjatywy dwóch muzyków disco polo: Jarosława Niegierewicza i Macieja Olchanowskiego . Panowie z Fantatic Boys wywodzą się z Białegostoku. Od początku swojej działalności zespół nagrywał wiele utworów oraz promował swoją muzykę w całej Polsce. W pierwszych latach swojego istnienia (1994 – 1999 r.) Fantastic Boys wypuściło na rynek muzyki disco polo aż 4 oficjalne wydawnictwa. Materiał Fantastic Boys wydał ogromny potentat gatunku disco polo, firma Blue Star.  Debiutancką kasetą formacji była „Smutna gitara” . Jej kontynuacją było wydawnictwo pod tytułem „Wyspa” . Trzecim materiałem zespołu Fantastic Boys, który wywołał niemałe zamieszanie wśród słuchaczy disco polo był album pod tytułem „W małej kapliczce” . Ostatnią płyta przypadające na ten okres twórczości Fantastic Boys był ich komercyjny przebój „ Co za noc” . W 2000 roku dochodzi do zmian personalnych w składzie Fantastic Boys. Do głównego wokalisty Jarosława Niegierewicza dochodzą panowie – Krzysztof Piekarski oraz Jerzy Wasiluk. W nowym składzie zespół wyrusza w trasę koncertową po całej Polsce. W tym samym czasie Fantastic Boys wydają album „Te cudowne lata” , który jest ostatnim materiałem ukazującym się pod szyldem firmy Blue Star.  W 2007 roku muzycy eksperymentują ze stylem disco polo i poszukują nowych świeżych dźwięków. Ich single „Czarne róże” i „Oczy granatowe” pojawiają się na największych kompilacjach poświęconych muzyce disco polo „ Disco Polo New Hits vol. 4 oraz vol. 5” . Obecnie grupa dużo koncertuje po całej Polsce od dyskotek po różnego rodzaju kluby. W każdym mieście znajdzie się wiele miłośników muzyki Fantastic Boys, dlatego panowie nie mają czasu na odpoczynek. Dla tych którzy nie mają okazji zobaczyć tego wspaniałego zespołu disco polo na żywo, polecamy cierpliwie czekać na ich nadchodzący materiał.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!