donvasyl2malyKętrzyńskie Centrum Kultury serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „DON VASYL & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni”, który odbędzie się 29 sierpnia o godz. 20:00 w kętrzyńskim Amfiteatrze

Zespół Artystyczny DON VASYL & ROMA powstał w 1987 roku. Trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy ROMA, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii.
Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmieniła się zatem nazwa zespołu na:
DON VASYL & GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI
Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje ROMY, a jego przeboje zna i śpiewa cała Polska.
Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hey, tam pod lasem.

KONCERT ZESPOŁU „DON VASYL & GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI” odbędzie się 29 sierpnia 2014 r., o godzinie 20.00 w Amfiteatrze przy ul. Kajki 2 w Kętrzynie.
Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) oraz 15 zł w dniu koncertu, już są do nabycia w kasie Kina „Gwiazda” od godz. 14:00 – 21:00.