„Historia de un Amor” – to koncert, w którym nie zabraknie muzyki miłej, lekkiej, przyjemnej, niezwykle romantycznej i popularnej, o ponadczasowym charakterze, zawsze podbijającej serca publiczności. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór z operetką z udziałem najwybitniejszych artystów scen warszawskich.
Wykonawcy:
Milena Lange – sopran
Paweł Trojak – baryton
Wiktoria Szubelak – gitara klasyczna
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian
Andrzej Krusiewicz – konferansjer
27 kwietnia  (czwartek), godz. 19.00
Sala kinowo-widowiskowa kina „Gwiazda”
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina codziennie w godz.14.00-21.00.
W ich wykonaniu usłyszymy najsłynniejsze szlagiery operetkowe , za sprawą których przeniesiemy się w bezpieczny, pełen ciepła, magiczny świat miłości.
Milena Lange sopran
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Artystka  o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce, między innymi Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rybnickiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Radomską Orkiestrą Kameralną oraz Warszawską Orkiestrą Symfoniczną i Kameralną „Impressione”. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty między innymi Maciejem Niesiołowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Sławomirem Chrzanowskim, Adamem
Klockiem czy Andrzejem Knapem. Występowała również obok znamienitych osobistości polskiej sceny: Zbigniewa Wodeckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera, Jana Nowickiego, Krzysztofa Jasińskiego, Jacka Borkowskiego, Beaty Rybotyckiej, Laury Łącz, Konrada Mastyło…W swoim repertuarze posiada liczne arie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni, utwory oratoryjno-kantatowe. Artystka z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą. O jej wszechstronności świadczy fakt, iż chętnie wykonuje utwory z kręgu muzyki filmowej, rozrywkowej, jazzowej i negro spirituals. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej.
Andrzej Krusiewicz
Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.W pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem doc. dr hab. Bohdana Galstera poddał analizie teorię i praktykę przekładu literackiego w okresie od romantyzmu po współczesność. W Polskim Radio – od 1977 roku. Zdobył duże doświadczenie spikersko-lektorskie, realizując różne formy: reklamy, teksty informacyjne, felietony, prozę literacką, poezję. Wieloletni współautor cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Współautor kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu Kronika 1939 roku. Stale współpracuje w charakterze lektora z Polskim Związkiem Niewidomych. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowywanych do emisji i na żywo w kinach. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu koncertów estradowych o różnej formule: oficjalnych, okolicznościowych, typu show, poświęconych muzyce rozrywkowej i poważnej, zgodnie z zapotrzebowaniem – także dwujęzycznie (angielski).
Paweł Trojak- baryton
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy, gdzie ukończył w 2009 r. I stopień w klasie perkusji. W 2014 r. ukończył II stopień w klasie śpiewu solowego pod kierownictwem dr Alicji Płonki w tarnowskim Zespole Szkół Muzycznych. Aktualnie studiuje na wydziale wokalno-aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej. Od września 2015 roku jest również członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
Do jego najważniejszych osiągnięć wokalnych należą m. in.:
I miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2016)
I miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti (2016) we Vráble
I miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petrarki w Žilinie (2016)
I miejsce i nagroda specjalna Dyrektora Opery Śląskiej w XV Międzyuczelnianym Konkursie W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach (2016)
II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Sosnowcu (2015)
II miejsce na Festiwalu Operowym Opern-Glanzlichtern w Rheinsbergu (Niemcy) (2015)
Finalista przesłuchań Opernstudio w Bayerische Staatsoper w Monachium (2015)
I miejsce oraz Nagroda Specjalna Prezydenta miasta Suwałki dla najlepszego głosu męskiego w IV Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2014)
I miejsce w I Ogólnopolskim, Śląskim Konkursie Wokalnym w Katowicach  (2014)
II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2014)
Nagroda Specjalna Wojewody Świętokrzyskiego w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnymim. Krystyny Jamróz w Kielcach. (2014)
Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie (2014)
W grudniu 2016 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
W 2014 roku występował w roli Zbigniewa w operze Straszny Dwór  Stanisława Moniuszki, pod dyrekcją Pawła Adamka w MOK w Dębicy. W 2015 roku również pod jego dyrekcją wykonał partię Figara w operze W. A. Mozarta Wesele Figara. Artysta bierze udział w wielu koncertach w całej Polsce z orkiestrami m. in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Opery Śląskiej w Bytomiu, Filharmonii Zabrzańskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej oraz w koncertach kameralnych z towarzyszeniem znakomitych pianistów. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Neil Schicoff (wieloletni artysta MET Opera, Dyrektor Opery w Teatrze Michajłowskim w Petersburgu), Peter McClintock (Acting Coach/Reżyser Metropolitan Opera), prof. Rudolf Piernay (Wybitny artysta i pedagog śpiewu Guildhall School of Music and Drama oraz Juilliard School), Eytan Pessen (Vocal and piano Coach Metropolitan Opera oraz wielu innych teatrów operowych na całym świecie), prof. Jon Truitt (Dyrektor Opery oraz Profesor śpiewu w Ball State University, USA), dr Hyery Hwang (Vocal Coach Teatru Operowego Pittsburgh oraz Undercroft Opera, USA), prof. Jerzy Marchwiński (wybitny polski pianista, kameralista i pedagog), prof. Marcin Habela (profesor śpiewu w Wyższej Szkole Muzycznej w Genewie (Szwajcaria) oraz Konserwatorium Narodowym w Lyonie (Francja), prof. Jolanta Janucik (profesor śpiewu UMFC w Warszawie).
Wiktoria Szubelak gitara klasyczna
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych.Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko. W czasie swej edukacji artystycznej brała udział w licznych kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych wirtuozów gitary takich jak:Carlo Marchione (Włochy), Marco Socias (Hiszpania), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy), Marcin Dylla (Polska), Łukasz Kuropaczewski (Polska), Tomasz Zawierucha (Polska). Jest laureatką licznych konkursów gitarowych m. in. I Nagrody w kategorii solowej oraz duetu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów oraz nagród na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Sanoku i na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im Czesława Droździewicza Krynica 2010. W listopadzie 2011 roku została finalistką Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Llerenie w Hiszpanii. Była finalistką polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Była dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych. Występowała między innymi na Zamku Królewskim w Warszawie, w Centro Cultural de España w Limie, w Jazz Zone w Limie, w Teatro Gran Mariscal w Sucre, w Casa Polaca w Buenos Aires, Centro Cultural Peruano-Japones w Limie, Casa de Las Primeras Letras w Caracas. Artystka wystąpiła m. in. na XVI Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi, IV Festival Internacional de Guitarra GuitarFestPeru w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca, V Festival Internacional de Guitarra Cuerdas Al Aire w Limie.Grała koncerty w Polsce, Hiszpanii, Turcji, Bośni i Hercegowinie, Peru, Boliwii,Argentynie, Chile i Wenezueli.