jarmarkmazurskiplakat

W przedostatnią niedzielę wakacji 24 sierpnia wszyscy, którzy odwiedzą Mazurolandię w Gierłoży k. Kętrzyna, będą mieli okazję do poznania produktów regionalnych oraz nabycia wyrobów wytwarzanych na Warmii i Mazurach.

Jarmark Mazurski, który rozpocznie się 24 sierpnia o godz. 10:00 w Mazurolandii będzie okazją do poznania twórców ludowych, rzemieślników oraz innych wystawców, którzy kultywują tradycje dawnego mazurskiego rzemiosła i sztuki ludowej. Podczas pikniku będzie można spróbować m.in. tradycyjnych wędlin, swojskich serów, ręcznie robionych makaronów, czystoziarnistego chleba wypiekanego w domowym piecu, a także różnych rodzajów miodu pszczelego. Nie zabraknie także pokazów ceramiki, kowalstwa, a także pszczelarstwa oraz regionalnego rękodzieła.

Podczas Jarmarku Mazurskiego będzie można skorzystać ze wszystkich stałych atrakcji Mazurolandii. W Parku Miniatur Warmii i Mazur zobaczymy miniatury najpiękniejszych zabytków regionu, m.in.: zamek w Malborku, bazylika w Świętej Lipce, pałac w Drogoszach. Kulturę regionu poznamy w skansenie ludowym w postaci naturalnej wielkości chat: warmińskiej i mazurskiej.

Park Militariów zaprezentuje m.in. stroje historyczne, eksponaty z okresu II wojny światowej, pojazdy militarne oraz unikatową makietę Wilczego Szańca o pow. 40 m kw. Na strzelnicy militarnej ASG będzie można postrzelać z replik broni historycznej.

W grodzisku rycerskim zobaczymy zbroje, kolczugi, tarcze i miecze, a także oddamy strzały z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej.

Fani futbolu będą mogli obejrzeć wystawę „Stadiony w miniaturze” prezentującą miniatury polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 oraz miniaturę stadionu Maracana w Brazylii.

Na najmłodszych gości będzie czekał Park Rozrywki z atrakcjami tj.: kolejka elektryczna, trampolina, bungee, dmuchane zjeżdżalnie, tory przeszkód.

 Do udziału w pikniku uprawnia zakup standardowego biletu wstępu do Mazurolandii.