Szczegóły wydarzenia


Dzień Dziecka, który odbywa się tradycyjnie 1 czerwca to święto uwielbiane przez nasze pociechy. Radość z otrzymanych tego dnia prezentów oraz niespodzianek jest bezcenna. Aby podtrzymać uśmiech naszych dzieci Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przygotował dzień pełen atrakcji.

To właśnie 1 czerwca przy ul. Pocztowej 13 w godzinach 9:00-19:00 odbędzie się impreza przygotowana specjalnie dla dzieci z okazji ich święta.

– Wydarzenie nazwaliśmy Kolorofon, ponieważ będzie kolorowo i radośnie. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek, aby każde dziecko, które opuści Powiatowy Dom Kultury na zawsze zapamiętało ten dzień – podkreśla Marlena Szypulska, dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Już od godziny 9:00 na placu przy ul. Pocztowej 13 powstaną specjalne strefy, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Strefy „Fitness Kinder” czy „Tor przeszkód dla śmiałków” to coś dla małych sportowców, strefy „Foto”, „Przebieranki z naszej bajki” czy „Mała modnisia” to coś dla wielbicieli biżuterii, strojów, malowania i pozowania przed aparatem. „Wehikuł czasu” to gra terenowa dla miłośników zagadek i tajemnic. A może chcesz poznać świat lat 80-tych? W specjalnej strefie przygotowaliśmy dla ciebie popularne gry z tamtych lat. Mamy też coś dla moli książkowych. Strefa „Książeczki z naszej półeczki” to nie tylko czytanie, to także możliwość wcielenia się w postać z bajki. Poszalej do woli i baw się kolorami lub obejrzyj bajeczkę Minionki i zrób swojego Minionka! To gratka dla małych plastyków. Jeśli to twoja pasja kieruj się do stref „Kolorofon” lub „Minionki”. Strefa „Małe pionki” to świat gier planszowych, a strefa „Militarna” to podróż prawdziwym wozem bojowym. Mamy również atrakcje dla muzyków. W strefie „Małego grajka” wykonasz swój własny instrument, a potem chętnie posłuchamy twojego koncertu. Jeśli kochasz konie to koniecznie musisz skorzystać ze strefy „Rumaka”. W Stadzie Ogierów w godzinach 10.-13. będzie czkał na was konik. 1 czerwca w „Czerwonym Tulipanie” czeka na was nie tylko dobra zabawa, ale też sporo upominków i niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy. Prosimy o zgłaszanie grup dzieci na daną godzinę: Ewa Brzostek tel. 723 96 85 26 lub e-mail: ewa.brzostek@czerwonytulipan.ketrzyn.pl

Organizatorem Kolorofonu jest Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Naszymi Partnerami są: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Sztabowóz.pl, Stado Ogierów w Kętrzynie, Srokowski Klub Planszowy „Zawsze Wygrani” oraz Marta Sapierzyńska.

Patronat Medialny nad imprezą objęli: Telewizja Regionalna ReTv, Telewizja Mazurska, Radio Barcja, Tygodnik Kętrzyński, Gazeta w Kętrzynie oraz www.ketrzyn.wm.pl

Ewa Brzostek/Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan”