Szczegóły wydarzenia


 

Kobietom – Salvador Dali z kolekcji Dariusza Matyjasa. Z okazji Dnia Kobiet Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy grafik Salvadora Dalego. W surrealistyczny świat artysty przenieść się można będzie 6 marca o godzinie 18:00 w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

“Dali eksperymentował w grafice, najlepiej czuł się w akwaforcie, sięgał też po akwatintę, rytował na deskach, stosował zabiegi fotochemiczne przydatne przy naświetlaniu emulsji na matrycach. Wzbogacał swój repertuar techniczny o klasyczne ksylografie czy fotoryty w tworzywach sztucznych. Na płytach litograficznych zostawia formy, ślady miotanych nabojów z kolorowymi farbami, strzela również takimi pociskami do blach miedzianych.

Oglądając jego grafiki, stajemy przed fenomenem surrealizmu, który w wydaniu Dalego- innowatora rozciąga się na całe minione stulecie, choć u podstaw warsztatu tego artysty leży solidne doświadczenie szkoły klasycznej, zarówno pod względem znajomości historii sztuki, jak i rozmaitości technik plastycznych.”

Dr Marian Panek – krytyk