Kasperowicz

Michał Kasperowicz to młody chłopak z Kętrzyna który Interesuje się historią i grafiką, ale jego największa pasją jest muzyka. Obecnie  mieszka w Warszawie, gdzie skończył dziennikarstwo na Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Tam poznał Janusza Piątka trenera wokalnego, który go obecnie  prowadzi. Jednak swoją muzyczną przygodę rozpoczynał w Kętrzynie ,w szkolnym chórze prowadzonym przez Panią Reszkę ,w liceum udzielał się w kółku  poezji śpiewanej którego promotorem jest Pani Adamczyk, ale dopiero współpraca z Tomaszem Kolendą na zajęciach w kętrzyńskiej Baszcie dodała mu wiary w siebie i w swoje możliwości. Zaczął brać udział w festiwalach muzycznych i zdobywać nagrody, na Festiwalu Młodych Wykonawców Piosenki w Kętrzynie zdobył  pierwsze miejsce,  główną nagrodę  na warszawskim przeglądzie wokalnym Komu Piosenkę. Jednak największym wyróżnieniem dla młodego wokalisty była nagroda Grand Prix Tulipanady 2010.Swój głos Michał szlifował również na warsztatach wokalnych studia Sukces prowadzonych przez Agatę Dowhań. Podczas jednych z warsztatów muzycznych miał okazję trenować pod okiem  Mieczysława Szcześniaka. Zwieńczeniem  tych warsztatów był  występ na Festiwalu Muzyki Kresowej w Mrągowie.
23 czerwca br. odbył się  koncert akustyczny Michała w Warszawie, do którego aranże stworzył także kętrzynianin Krzesimir Kwasiborski. Wraz z nim wystąpiła również  Olga Sadowska(również z Kętrzyna) oraz Sonia Krzemińska i Pati Mali czyli Patrycja Malinowska znana szerzej dzięki Mam Talent. W stolicy można także podziwiać dokonania Kasperowicza w dziedzinie grafiki w postaci plakatów na imprezy oraz spoty reklamowe wyświetlane na warszawskiej Cepelii. Jak sam przyznaje nie ma żadnych kompleksów i nie wstydzi się, że pochodzi z małego miasta, ponieważ każdy może osiągnąć sukces.
A co sam mówi o swojej muzycznej pasji??
„Scena to jest to, co uwielbiam. Muzyka jest moją największą pasją i najwierniejszą miłością. Jest powietrzem, którym oddycham, bez niej nie wyobrażam sobie teraz normalnego funkcjonowania” – stwierdza Michał.
Życzymy mu wielu sukcesów na scenie i spełnienia marzeń zawodowych.
Michał Kasperowicz wystąpi dla Państwa już 14 lipca w kętrzyńskim Amfiteatrze o godz.17.00.