neonowka

Kolejny Kętrzyński Wieczór Kabaretowy przed nami, zapraszamy Państwa do kętrzyńskiego Amfiteatru 18 sierpnia na godz.18.00. Śmiech i dobrą zabawę zagwarantują Państwu tym razem Kabaret Neo- Nówka, Made in China oraz Kabaret Słuchajcie.
Kabaret Neo-Nówka to najbardziej rozpoznawalny i popularny polski kabaret młodego pokolenia. Trójka wrocławian zaskarbiła sobie sympatię publiczność kreowaniem wyrazistych postaci, które są zwykle są zwierciadłem polskiej mentalności, zalet i przywar. O skeczu „Niebo”, który stał się niewątpliwym hitem i wizytówką kabaretu Neo-Nówka, już dziś można powiedzieć, że przejdzie do historii polskiej sceny kabaretowej. Luz, inteligencja i umiejętność improwizowania to największe atuty Neo-Nówki. Wrocławianie mają za sobą niezliczoną liczbę realizacji telewizyjnych.
Kabaret Neo-Nówka od ponad dwóch lat koncertuje z zespołem Żarówki, który jest integralną częścią kabaretu. Tworzy go pięciu zawodowych muzyków. Zespół powstał w marcu 2009 roku na potrzeby telewizyjnego programu Kabaretu Neo-Nówka pt. „Nasza-Gmina”. Później szybko okazało się, że nie będzie to jednorazowa przygoda. Aktualnie zespół z powodzeniem koncertuje razem z kabaretem w całej Polsce. Dzięki Żarówkom kabaret Neo-Nówka może pochwalić się autorskimi piosenkami i muzyczno-kabaretowym show, którego pozazdrościć mogą inne gwiazdy estrady.

Kabaret Made in China
Na kabaret Made In China składa się we troje (po pięć dych miesięcznie). Kabaret Made In China to zespół, wbrew nazwie, rdzennie polski. Chociaż z ziem odzyskanych. Konkretnie z Zielonej Góry. Nazwali się Made In China, bo chcieli mieć dużo darmowej reklamy. I mają. Wielu sławnych ludzi posiada przedmioty z widoczną nazwą kabaretu. I o to chodziło.
Na ich temat zdania są podzielone – Są śmieszni – tak twierdzą ich wrogowie – i inteligentni – tak mówią rodzice i pani polonistka. Bawią, śmieszą, poprawiają humor. Jak ktoś chce, dają dobre rady i autografy. Nazwę kabaretu wymawia się tak jak się pisze: madeinchina a nie mejdinczajna, bo to produkt polski.
Kabaret Made in China o sobie:
Nie jesteśmy mądrzy, Kasia nie jest mądra.
Nie jesteśmy ładni – Artur nie jest ładny.
Nie jesteśmy wysocy – Sławek nie jest wysoki.
A I TAK PCHAMY SIĘ NA SCENĘ – śmieszne, nie?!
W końcu to kabaret.

Kabaret Słuchajcie – to zielonogórska grupa istniejąca od ponad 10 lat. Zdobyli większość najważniejszych nagród na najważniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. Obecny skład grupy to: Karolina Kuras, Jarosław Marek Sobański , Tomasz Łupak i Janusz Pietruszka. Kabaret wykonuje skecze, piosenki i krótkie monologi. Program Kabaretu Słuchajcie udowadnia tezę , że każda sytuacja, nawet w życiu najnudniejszego człowieka na świecie, może się ułożyć w naprawdę śmieszny i zaskakujący sposób. Cechą programu jest szukanie komizmu w sytuacjach pozornie normalnych. Okazuje się, że nie musi być o seksie, grubej teściowej i chudej sekretarce, żeby było śmiesznie.
Bilety w cenie 20zł i 30 zł już są do nabycia w kasie Kina Gwiazda, Punkcie Informacji Turystycznej oraz Kasie Urzędu Miasta.Zapraszamy.