fot. Krzysztof Roznowski

Klaster Marek Turystycznych Polski Wschodniej to marka, pod którą kryje się profesjonalizm i wysoki poziom usług oraz sukces osiągany przez jego członków. Kolejnym potwierdzeniem tego faktu jest prestiżowa nagroda przyznana Hotelowi Anders**** Resort & SPA w Starych Jabłonkach.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej Mazury 2013 organizowane przez Hotel Anders należący do Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej uznano za Imprezę Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP. Nagrodę z rąk Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata odebrali Andrzej Dowgiałło, prezes Grupy Anders oraz Tomasz Dowgiałło – dyrektor generalny Hotelu Anders. Uroczysta Gala Mistrzów Sportu relacjonowana na żywo przez TVP odbyła się w sobotę, 11. stycznia w Warszawie.

Organizacja Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej to prawdziwy sukces organizatorów. Od 1 do 7 lipca 2013 do walki stanęło 96 duetów męskich i żeńskich, w tym 7 z Polski. I choć Polakom nie udało się stanąć na podium, doskonale sprawdzili się jako gospodarze.

Dla uatrakcyjnienia imprezy przewidziano nietypowe propozycje, na przykład po raz pierwszy raz w historii rozegrano mecz pokazowy na boisku położonym na wodzie!

 To wszystko w niewielkiej miejscowości w powiecie ostródzkim liczącej sobie zaledwie 800 mieszkańców. Stare Jabłonki w pierwszym tygodniu lipca przeżyły prawdziwe oblężenie. Podczas turnieju na trybunach dwóch stadionów na zasiadło ponad 12 tys. widzów. Łącznie przez Mistrzostwa przewinęło się ok. 100 tysięcy osób. Relacje sportowe zdawało 300 dziennikarzy z całego świata, a transmisje telewizyjne można było obejrzeć w ponad 120 krajach, co zapewniło dostęp do nich około 2 miliardom widzów.

Organizacja Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej na Mazurach stanowi niezwykłą promocję regionu i stanowi niewątpliwy sukces Grupy Anders.