bigcyc

BIG CYC WIECZNIE ŻYWY

Zespół fenomen. W tym roku hucznie świętujemy 25 lecie formacji Big Cyc. Jedna z niewielu kapel grająca w niezmienionym składzie. Prowokuje i rozbawia. Wyśmiewa, kpi, szydzi, wywołuje emocje! Zaczęło się w małym klubie studenckim w Łodzi, a potem ruszyli z kopyta na podbój hal koncertowych i stadionów. Ich płyty wzbudzały czasem radość, a czasem popłoch i panikę , koncerty niosły ze sobą dobrą nowinę przekazywaną w energetyczny sposób. Od zawsze na sztandarach mieli napis „Fantazja zwycięży kiełbasę” co oznaczało tylko tyle i aż tyle, że wyobraźnia pokona szarzyznę codzienności i magmę systemu. Po co cierpieć skoro można się cieszyć! Poczucie humoru, to coś co broni ich człowieczeństwo przed utopieniem się w cmentarnej powadze.

Znani nie tylko z piosenek, ale także licznych skandali i happeningów. Rockowi chłopcy z gitarami i poczuciem humoru. Inteligentni, złośliwi i sowizdrzalscy. Sprzedali ponad dwa miliony płyt, nagrali 150 piosenek, nakręcili 40 teledysków, zagrali ponad dwa tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywali Złote i Platynowe Płyty. Grali na wszystkich ważniejszych festiwalach w Polsce. Grywali w Polsce A, B, C i Z. Zjechali cały świat od Gdańska po Chicago. Ich piosenki okupowały listy przebojów, a oni sami okupowali komisariaty. Mają na koncie liczne hity takie jak: Makumba, Berlin Zachodni, Świat według Kiepskich, Rudy się żeni, Facet to świnia, Dres, Guma czy Balladę o smutnym skinie.

Bądźcie czujni! Z okazji urodzin Big Cyc gra kilkadziesiąt koncertów w całym kraju od morza, aż po Tatry, od Grajewa aż po Chicago! Nie zabraknie także specjalnych urodzinowych wydawnictw! Ukazała się the very best off płyta „Big Cyc wiecznie żywy” na której znajdują się najsłynniejsze kawałki kapeli wybrane z szesnastu longów! Na płycie pojawiło się także coś extra, nowy numer specjalnie dla fanów pt. „Słoiki”. Serię letnich koncertów jubileuszowych Big Cyc rozpoczął występem na festiwalu Top Trendy 2013 ich ponad godzinny recital oglądało ponad 2 mln widzów. Teraz Big Cyc rusza w trasę, wystąpi również w naszym mieście,już 12 lipca o godz.20.00 w kętrzyńskim Amfiteatrze. Bilety do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej, kasie Kina „Gwiazda” oraz kasie Urzędu Miasta. .Serdecznie zapraszamy.