koncert zespołów folklorystycznych

W repertuarze chóru „Mazurski Ton” znajduje się około stu ludowych piosenek – wschodniopruskich, mazurskich i polskich. Zespół śpiewa przy akompaniamencie akordeonu. Występuje w strojach nawiązujących do ludowego stroju mazurskiego.
Chór z Piecek występuje podczas lokalnych uroczystości i wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Piecki i powiatu mrągowskiego. Koncertuje także dla członków mniejszości niemieckiej w województwie warmińsko-mazurskim.
„Mazurski Ton” ma w swoim dorobku również dwie płyty z piosenkami ludowymi.Kieronik –Renata Badaczewska

Iskierka Nadziei kierownik p. Zofia Chrostek
Nasz zespół powstał w 2010 roku, w ramach Stowarzyszenia Dzieci Wojny oddział Mrągowo – mówi Zofia Chrostek z Piecek, liderka zespołu. – Zespół składa się w większości z emerytów i rencistów o kurpiowskich i mazurskich korzeniach. Naszym celem jest przybliżanie młodemu pokoleniu zanikających obrzędów, zwyczajów i gwary Mazur i Kurpii.
Pełen ludycznego humoru i satyry spektakl „Babskie utrapśienie”, traktującym o problemach kobiet z przedstawicielami płci brzydkiej.

– W tym spektaklu śmiejemy się sami z siebie i z otaczającej nas rzeczywistości – wyjaśnia Zofia Chrostek. – Śmiejemy się, bawimy się, a przy okazji propagujemy nasz folklor.

Zapraszamy w sobotę, 12 lipca 2014 r, do kętrzyńskiego amfiteatru. Wstęp wolny.