beats of freedom

BEATS OF FREEDOM (Zew wolności!)

KONCERT PONAD PODZIAŁAMI

Kętrzyn 16.08.2014

 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert tego lata!

W pięknym amfiteatrze w Kętrzynie, wśród mazurskich jezior i lasów na jednej scenie zagrają zespoły rockowe z Rosji, Ukrainy i Polski

Charakter tego koncertu jest wyjątkowy, a jego przesłanie niezwykle gorące         i aktualne. W związku z dramatycznymi wydarzeniami na wschodzie Ukrainy oraz aspiracjami wolnościowymi w Rosji pragniemy zaprosić do Kętrzyna WSZYSTKICH DLA KTÓRYCH WAŻNE SĄ TAKIE WARTOŚCI JAK WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA I PRAWA CZLOWIEKA.

W koncercie uczestniczyć będą zespoły z krajów które w przeszłości toczyły ze sobą wojny i do dziś utrzymuje się między nimi napięcie polityczne czyli            z Rosji, Ukrainy i Polski. Zamiast podrzynać sobie gardła i wysadzać się w powietrze lepiej razem dajmy się porwać muzyce!

Ideą koncertu jest porozumienie muzyczne (a dzięki niemu także szerokie porozumienie międzyludzkie ) realizujące się ponad podziałami narodowościowymi. Chcemy udowodnić, że idee wolności i wartości demokratycznych, poszanowanie praw człowieka, prawo do swobodnego wybierania swoich przedstawicieli, wolność słowa i wyboru , przekonania                  i religii, niezależność terytorialna naszych krajów, słowem wartości europejskie są uniwersalne i bliskie zwykłym ludziom w Rosji, na Ukrainie i w Polsce.  Wszystkie te idee i pragnienia najswobodniej można wyrazić poprzez muzykę, która potrafi łączyć ludzi z różnych kultur i krajów.

Nazwa koncertu nawiązuje do głośnego filmu dokumentalnego Leszka Gnoińskiego  i Wojciecha Słoty który opowiadał o roli jaką w czasach PRL-u w drodze do polskiej wolności odegrała niezależna muzyka rockowa. W Polsce muzyka undergroundu potrafiła kruszyć mur żelaznej kurtyny, potrafiła wywalczyć przestrzeń wolności dla tych wszystkich, którzy nie godzili się na system dławiący wolność człowieka.

 Naszym marzeniem jest aby między naszymi narodami panowała przyjaźń, współpraca i pokój. To jest realne gdy powiodą się przemiany demokratyczne na Ukrainie i w Rosji. Tym koncertem pragniemy wspierać opozycję demokratyczną i ruchy obywatelskie w Rosji oraz przemiany wolnościowe na Ukrainie.

GWARANTUJEMY PIĘĆ GODZIN ŚWIETNEJ MUZYKI I ZABAWY!

Koncert BEATS OF FREEDOM (16.08.14 sobota)

AMFITEATR ul. Kajki 2 w Kętrzynie

start godz: 18.00 ,Wstęp wolny!

Zagrają :

JABBERWOCKY (Polska)

PAROVOZ (Rosja)

HAYDAMAKY (Ukraina)

BIG CYC (Polska)

Prowadzenie koncertu: Krzysztof SKIBA

 Informacje o zespołach:

„ JABBERWOCKY”

Ich muzykę określają jako melodyjny Rock z domieszka ska i reggae Zespół od kilkunastu lat występuje na wielu Festiwalach Przeglądach i Koncertach                    w całym kraju. Do największych osiągnięć grupy JABBERWOCKY można zaliczyć zdobycie nagrody na 10 przeglądzie Młodej Sceny “Zgrzyty”                       w Białymstoku, zajęcie 2miejsca w siódmej edycji konkursu “Przebojem na Antenę” Organizowane przez Polskie Radio Białystok , drugie miejsce Remont Fest Warszawa oraz pierwsze miejsce na Czwartym Ogólnopolskim Przeglądzie reggae. Po wielu latach grania postanowili wejść do studia i nagrać swój materiał który został zarejestrowany w Apollo Records w Białymstoku. Płyta dostępna jest w dobrych sklepach muzycznych w całej Polsce .                           Ogólnie zespół pozostawia po swojej muzyce pozytywne wibracje. http://owsiaknet.pl/video/24473744http://www.youtube.com/watch?v=m9rEMAX44GEhttp://www.youtube.com/watch?v=ebrKR0VTBgkhttps://www.facebook.com/pages/Jabberwocky/149425095083392

 

 

“PAROVOZ”

Powstał latem 2013 roku. W jego składzie są doświadczeni i znani na kaliningradzkiej scenie muzycznej artyści. Muzyka zespołu to energetyczna mieszanka rocka, punk, ska, reggae i pokrewnych stylów. Każdy miłośnik dobrej muzyki rockowej znajdzie w repertuarze grupy coś bliskiego swemu sercu. Muzycy starają się w swojej twórczości łączyć humor z nutą lirycznej nostalgii.

Muzycy grupy Parovoz są autorami hitu “Zdrastwuj Biedronka” w którym dowcipnie opisują wypady mieszkańców terenów przygranicznych z okolic Kaliningradu na zakupy do Polski. Piosenka odniosła wielki sukces                      w Internecie. Była także prezentowana w polskich programach informacyjnych (TVN 24 i TVP Info).  Sukces utworu „Biedronka” sprawił, że zespół zagrał już wiele koncertów w Polsce, w tym na gdańskiej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa doszła też do ćwierćfinału popularnego talent show “Must Be The Music” w telewizji Polsat wykonując m.in. przeróbkę piosenki “Makumba” zespołu Big Cyc.

 

HAYDAMAKY

 

Najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół znad Dniepra. Haydamaky to najlepszy towar eksportowy, jaki mogła dać światu Ukraina.  Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK. Eksplozja potężnego rocka, reggae i ludowych melodii z różnych zakątków Ukrainy – czyli mieszanka,       która nie pozwala słuchaczom ustać w miejscu. Ich koncerty to kilkudziesięciominutowy wybuch czystej energii, którą wchłaniają słuchacze                i nie mogą się nią nasycić. Na scenie statyczne są tylko statywy do mikrofonów…

Haydamaky zagrali setki koncertów, dziesiątki festiwali w całej Europie i za oceanem.

Od 2001 roku zespół wydał pięć albumów, z czego trzy ostatnie doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Przedostatni album to wspólne dzieło dwóch gigantów – ukraińskich Haydamaków i polskiego Voo Voo, które otrzymało statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół współpracował z wieloma innymi polskimi artystami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, wokalistami Vavamuffin Reggaeneratorem                        i Pablopavo, Pudelsami, metalowym Rootwater.

Ostatni, najnowszy album „No More Peace!” to krążek zespołu, na którym gościnnie wystąpili między innymi Kamil Bednarek, hiszpański żywioł Word Music/punk Che Sudaka, kanadyjski wirtuoz skrzypiec Papa Duke (współpracujący m.in. z Gogol Bordello),  Apollo 440, Yat-Kha (założyciel Huun-Huur-Tu, najbardziej znanego na świecie zespołu śpiewaków alikwotowych z Tuwy) oraz  Dr Nelle (do niedawna wokalista No Smoking Orchestra Emira Kusturicy).

 

BIG CYC

 

To istniejący od 26 lat legendarny, polski zespół rockowy, którego korzenie sięgają do antysystemowych ruchów happeningowych lat 80. Big Cyc ma na swoim koncie 17 wydanych albumów. Wielokrotnie otrzymywał Złote                        i Platynowe Płyty. Nagrał kilkadziesiąt  programów dla telewizji. Zrealizował blisko pięćdziesiąt teledysków. Sprzedał dwa miliony płyt i zagrał tysiące koncertów w całej Polsce, a także w USA, Kanadzie, Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Słowacji. Zespół ma liczniku wiele przebojów takich jak: Berlin Zachodni, Makumba, Rudy sie żeni, Świat według Kiepskich, Facet to Świnia, Dres, Piosenka góralska i sporo innych. W zeszłym roku Big Cyc obchodził hucznie 25-lecie zespołu grając wielkie koncerty w całej Polsce oraz w Chicago. W lipcu tego roku ukazało się jubileuszowe DVD zespołu z zapisem koncertu urodzinowego na Przystanku Woodstock 2013 z udziałem 500 tysięcy widzów.