Radek_maly

Radek Bielecki – artysta, autor tekstów, muzyk i kabareciarz. Urodzony w 1978 r. Lidzbarku  Warmińskim. Niektórzy znawcy tematu twierdzą, że gdyby nie wolne miejsca na porodówce urodziłby się na scenie. Radek Bielecki kojarzony z Kabaretem Neo-Nówka (i słusznie) postanowił spełnić swoje marzenia i nagrać płytę z piosenkami.

Tym razem możemy go zobaczyć w zupełnie innej stylistyce, choć jak sam podkreśla momentami w tekstach czuć satyryczne zacię-cie. Projekt muzyczny Radka Bieleckiego to jednak w większości bardzo osobiste teksty. Przez ostatnie pięć lat uzbierało się sporo tekstów, które wystarczająco długo leżały szufladzie i nie nadawały się raczej do kabaretu – mówi o swoim muzycznym wcieleniu Radek Bielecki. – Teraz postanowiłem je konsumować. Zawsze marzyłem o własnym zespole i wyśpiewaniu kilku ważnych dla mnie rzeczy. Marzenia trzeba spełniać.
O brzmienie zespołu dbają zawodowi muzycy związani z takimi formacjami muzycznymi jak: Mikromusik, Jarecki czy Grubson. O specyficzne akustyczne brzmienie zadba dominujący w zespole akordeon i soczyste brzmienie kontrabasu. Artysta planuje nagranie i wydanie płyty jeszcze w tym roku. Aktualnie trwają prace nad materiałem.
– Większość piosenek jest już wymyślona – podkreśla Radek Bielecki. – Pracujemy teraz nad aranżacjami i planujemy w najbliższym czasie nagranie całego materiału w studio. Jeszcze w lutym pojawi się singiel promujący cały album. Planujemy także zagranie kilku nieprzypadkowych koncertów.

Kętrzyńskie Centrum Kultury z ogromną przyjemnością zaprasza na solowy projekt członka kabaretu Neo-Nówka Radka Bieleckiego z zespołem.