brzozowski

W niedzielę 13 lipca  w kętrzyńskim Amfiteatrze , scenę zdominuje Rafał Brzozowski, którego płyta wydana dwa lata temu,  wciąż jest na topie! Podczas tegorocznych Top Trendów Rafał okazał się najchętniej ściąganym legalnie polskim artystą. Wy też go lubicie?

Rafał Brzozowski – wokalista, muzyk i instrumentalista. Karierę rozpoczął od udziału w programie “Szansa na sukces” w 2002 r. gdzie zdobył wyróżnienie. Następnie został zauważony przez Edmunda Stasiaka który zaprosił go do udziału  reaktywacji grupy Emigranci z którym nagrał wspólnie album “I inne utwory”. Później nawiązał współpracę z założycielem grupy De Mono Markiem Kościkiewiczem i został wokalistą w jego nowym zespole o nazwie Mono. Latem 2012 roku Rafał Brzozowski wydał swój debiutancki album “Tak blisko” który zyskał status złotej płyty, a utwór tytułowy z albumu otrzymał nagrodę w kategorii Przebój lata podczas gali Eska Music Awards 2012.Kolejny singiel Rafała „Za mały jest świat” bardzo szybko zagościł na czołowych miejscach we wszystkich stacjach radiowych. Rafał na festiwalu w Oplu 2013  zdobył Super Jedynkę oraz wygrał konkurs na przebój lata 2013 Radia ZET i TVP2 w Kołobrzegu.

Publiczność przed koncertem Rafała Brzozowskiego rozgrzeją nasi kętrzyńscy artyści: Aleksandra Degórska oraz Michał Kasperowicz.

          Aleksandra Degórska rozpoczęła swoją muzyczną przygodę od wygrania programu ,,Od przedszkola do Opola”. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I- stopnia, komponuje piosenki, pisze wiersze oraz teksty piosenek. Obecnie studiuje w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewa w Chórze Akademickim oraz występuje w Teatrze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. Zagrała w filmie ,,Listy do M” i serialu ,,Sędzia Wesołowska”. W ubiegłym roku Aleksandra  była wyróżniona w europejskim finale międzynarodowego konkursu młodych wykonawców muzyki pop ,,New Wave” w Rydze na Łotwie.

              Michał Kasperowicz to młody chłopak z Kętrzyna który Interesuje się historią i grafiką, ale jego największa pasją jest muzyka. Obecnie  mieszka w Warszawie, gdzie skończył dziennikarstwo na Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Tam poznał Janusza Piątka trenera wokalnego, który go obecnie  prowadzi.  Swój głos Michał szlifował również na warsztatach wokalnych Studia Sukces prowadzonych przez Agatę Dowhań. Podczas jednych z warsztatów muzycznych miał okazję trenować pod okiem  Mieczysława Szcześniaka. Zwieńczeniem  tych warsztatów był  występ na Festiwalu Muzyki Kresowej w Mrągowie

A co sam mówi o swojej muzycznej pasji??

„Scena to jest to, co uwielbiam. Muzyka jest moją największą pasją i najwierniejszą miłością. Jest powietrzem, którym oddycham, bez niej nie wyobrażam sobie teraz normalnego funkcjonowania”.

Przypominamy – Niedziela 13 lipca godz.19.00, Amfiteatr w Kętrzynie, nie może Państwa zabraknąć  tym bardziej ,że wstęp na koncert jest wolny!