ryszard  muzaj

Ryszard Muzaj- “Ballady z Siedmiu Mórz”

Kochani Szantymaniacy. Dostajemy wiele ciepłych sygnałów, że tęsknicie za muzyką o tematyce morskiej. Wychodząc naprzeciw tym sygnałom , zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na koncert żeglarskiego barda Ryszarda Muzaja, zatytułowany „Ballady z Siedmiu Mórz”. Przypomni on swoje najlepsze utwory, które gra i śpiewa sam , oraz z zespołem “Stare Dzwony”.

Termin:   18.02.2016 r.

Godz. 18.00

Miejsce: Sala kinowo- widowiskowa Kętrzyńskiego Centrum Kultury

Bilety: 10 zł do nabycia w kasie kina „Gwiazda”

Ryszard Muzaj (ur. 1955 r. w Zduńskiej Woli) – polski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej. Współtwórca programów radiowych i telewizyjnych o tematyce żeglarskiej. Wraz z Jerzym Porębskim, Markiem Szurawskim i Januszem Sikorskim współzałożyciel i wieloletni członek popularnej polskiej grupy szantowej Stare Dzwony.

Współtwórca wielu programów radiowych i telewizyjnych m.in. w latach 1992 – 1995 cykliczny program edukacyjny dla młodzieży “Kliper” i “Alfabet polskich rzek” realizowany dla TVP1 przez TVP Gdańsk. Żeglarz z zawodu i zamiłowania posiadający stopień jachtowego sternika morskiego. Ma na swoim koncie wiele rejsów turystycznych, ale pływał także zawodowo na flagowym żaglowcu ZHP „Zawisza Czarny” i na statku Polskiej Akademii Nauk „Oceania” w rejsach polarnych. W 1984 roku brał udział w akcji ratowania rozbitków z zatopionego w okolicach Bermudów brytyjskiego żaglowca “Marques” przyczyniając się m.in. do uratowania ośmiu osób. Uczestniczy jako wykonawca i juror we wszystkich znaczących festiwalach marynistycznych i szantowych w kraju i za granicą. Koncertował m.in. w Wlk. Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech, Skandynawii, USA, Kanadzie. Laureat wielu nagród i wyróżnień – zespołowe Grand Prix 1983 na Shanties, indywidualne Grand Prix na Shanties 1999 r., zespołowe Grand Prix na Shanties 2000, a w roku 2003 na Pływającym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Morskiej “Wiatrak” w Świnoujściu zdobył tytuł “Bard Bałtyku”. W grudniu 2002 roku obchodził 20-lecie zespołu uświetnione jubileuszowym koncertem w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitowanym na żywo przez Polskie Radio. Pisze, komponuje, nagrywa i koncertuje. Występuje solowo, lub z   zespołem “Stare Dzwony”.