german  23 maja o godz. 19.00 Impresariat Artystyczny SUNNY RIVER i Kętrzyńskie Centrum Kultury zapraszają Państwa do kina Gwiazda na „Wędrującą Eurydykę” – wspomnienie o Annie German, w wykonaniu Agnieszki Babicz, laureatki nagrody Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Anny German w Zielonej Górze. Projekt jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Adama Jarubasa.

     Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa, kolor, lekkość,delikatność, jej utwory przepełnione są miłością do świata i człowieka, afirmacją życia. Teksty niosą olbrzymie wartości – nie tylko literackie. W połączeniu z dźwiękiem tworzą piękne obrazy i wizje plastyczne, które składają się na nastrój tego koncertu, nastrój tajemniczej ekspresji i tęsknoty kobiety, która jako ta wędrująca Eurydyka boryka się z otaczającym ją światem, z całym jego bagażem, w ciągłej wędrówce po jego meandrach, zawiłościach.
     Narratorem – swego rodzaju przewodnikiem jest Beata Olga Kowalska ,która czytanym i recytowanym słowem zaczerpniętym z poezji W. Szymborskiej , H. Poświatowskiej i tekstów A. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej Anny German prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę… Nowe aranżacje, które powstały za sprawą instrumentalistów towarzyszących artystce nadają utworom Anny German świeżość pozostawiając jednocześnie ich autentyczny klimat i nastrój.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina Gwiazda.