Minolta DSC

24 sierpnia 1991 roku, Ukraina proklamowała swoją niepodległość od ZSRR i stała się wolnym, demokratycznym rozwijającym się krajem ! Z okazji 23.rocznicy obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy, zapraszamy na koncert zespołu pieśni i tańca „Kolos”, który odbędzie się 24 sierpnia 2014 w kętrzyńskim Amfiteatrze o godz.16:00,  wstęp wolny!
“Kolos” to zespół pieśni i tańca z Ukrainy. Liczba śpiewaków w zespole jest taka sama jak liczba tancerzy. Pieśni są nieodłączną częścią prezentacji zespołu i razem z tańcami stanowią unikalną kombinację w formie wokalno – choreograficznych kompozycji, świadczących o wyjątkowym szyku i gracji zespołu “Kolos”. Kolos jest zespołem amatorskim niemniej prezentuje wysoki profesjonalny poziom artystyczny. Członkowie zespołu są studentami oraz przedstawicielami różnych profesji: nauczycielami, lekarzami, inżynierami, muzykami itd. Zespół dużo podróżował na przestrzeni ponad 50 lat istnienia i uczestniczył z sukcesami w wielu festiwalach i koncertach zagranicznych. Grupa występowała w Anglii, Szkocji, Niemczech, Puerto Rico, Wietnamie, na Kubie, we Włoszech i we Francji.
Zespół muzyczny gra na tradycyjnych ukraińskich instrumentach: skrzypce, cymbały, “bajan” ( rodzaj akordeonu ), bęben, kontrabas. Repertuar muzyczny to zbiór folklorystycznych melodii z rejonu Wołynia oraz innych regionów Ukrainy. Ponadto zespół prezentuje kompozycje wokalno – taneczne z centralnej Ukrainy oraz pieśni i tańce z Wołynia. Kostiumy zespołu są charakterystyczne dla północno – zachodniej części Ukrainy. Wpływ na wygląd kostiumów miało sąsiedztwo państw z którymi Ukraina graniczy – na zachodzie Polska, na północy – Białoruś.