zbiorczy lato 2015 cz1 mniejszy zbiorczy lato 2015 cz2 mniejszy

VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych „KONFRONTACJE”
Termin: 20.06. (sobota) godz.16.00
Amfiteatr  w Kętrzynie
Wstęp  wolny
Program:
16:00- 19.00 Przegląd zespołów konkursowych
19.00- 20.00 Ogłoszenie wyników przeglądu i nagrodzenie laureatów
20.00 – Koncert zespołu „Clock Machine”
21.00 –  Koncert zespołu „Trzynasta w samo południe”
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna – Młodzieżowy Dom Kultury, Gimnazjum nr.2 im. Jana Pawła II
„Koncert przebojów zespołu Stare Dobre Małżeństwo”
Termin: 21.06. (niedziela) godz.18.00
Miejsce: Amfiteatr
Wstęp wolny
Niedziela z piosenkami grupy SDM – od tych najstarszych, z lat 80-tych, po najnowsze. Pojawią się między innymi takie tytuły jak: „Czarny blues o czwartej nad ranem…”, „Niebieski cyrkiel”, „Piosenka dla zauroczonego”, „Maszeruj z chamem”, „Mówi mądrość”.
Skład zespołu : Mariusz Wąsik-gitara, Kamil Iwaszko-gitara, Krzysztof Maczan-bas, Paulina Garbacik, Katarzyna Kostecka – Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie oraz Karol Kubuj, Paweł Ożga -Młodzieżowy Dom Kultury w Kętrzynie.
Kętrzyńska Noc Świętojańska
Termin: 23.06.( wtorek ) godz. 18.00-23.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp  wolny
W programie:
– Uroczyste otwarcie
– Występy artystyczne
– Konkursy
– Obrzędy i zwyczaje
– Poszukiwanie kwiatu paproci
– Puszczanie wianków na jeziorku
Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Rodzin „STO”
w Kętrzynie, Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie, Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI
Powitanie Wakacji „Mazury Freestyl Battle”, koncert gwiazdy wieczoru KaeN
Termin: 27.06. (sobota) godz.20.00
Amfiteatr  w Kętrzynie
Wstęp  wolny
Wakacje 2015 powitamy w klimatach tańca i muzyki, breakdance , hip-hop dance , podczas kolejnych zawodów „Mazury Freestyle Battle” w kętrzyńskim Amfiteatrze nagrodzimy laureatów tanecznych zmagań W trzech różnych miejscach Kętrzyna o godz. 12:00, rozpoczną się zmagania, na które serdecznie zapraszamy uczestników oraz widzów.
– Boisko Gimnazjum Nr II im. Jana Pawła II: Zawody jazdy na deskorolce, zawody jazdy na rolkach jazda agresywna oraz freestyle.
– Plac Józefa Piłsudskiego: Zawody tańca Hip-Hop Dance, C-walk oraz Beat Box.
– Amfiteatr przy ul. Kajki w Kętrzynie: Malowanie graffiti z udziałem publiczności.
Zakończenie całego dnia nastąpi w Kętrzyńskim Amfiteatrze o godz. 20:00, podczas którego zaprezentują się wszyscy finaliści. Po ceremonii wręczenia dyplomów oraz nagród zapraszamy wszystkich na hiphopowy koncert w wykonaniu KAENA – Warszawskiego rapera reprezentującego ekipę Prosto.
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna spektakl taneczno-teatralny pod tytułem „Kolorowa Dzielnia”
Termin: 28.06. (niedziela) godz.20.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp wolny
Niedziela będzie kontynuacją sobotniej imprezy „Mazury Freestyle Battle”. W klimatach tańca i muzyki, breakdance ,
hip-hop dance  zaprezentowany zostanie spektakl taneczno-teatralny pod tytułem „Kolorowa Dzielnia” w wykonaniu artystów przybyłych na Mazury Freestyle Battle, którzy przez ruch sceniczny i taniec opowiedzą zaskakującą historię jednego z osiedli. Na scenie zobaczymy m.in. tancerzy, rolkarzy, grafficiarzy, beatboxerów, raperów oraz Dja.
Reżyserią widowiska zajmuje się Piotr Frąckiewicz, zatem możemy spodziewać się ciekawego spektaklu z przesłaniem skierowanym nie tylko dla młodzieży.
Wystawa Fotograficzna Sławomira Cembora
Termin: 02.07. (czwartek) godz.17.00
Galeria KCK
Wstęp wolny
Występ Międzynarodowego Zespołu Pieśni i Tańca Romów –  „ROMANCA”
Termin: 04.07.(sobota) godz. 20.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp  wolny
Międzynarodowy zespół pieśni, muzyki i tańca Romów – nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron świata! Ich  zasada  brzmi – „gramy i śpiewamy tylko na żywo!!!” Zespół ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dnia dzisiejszego już 6 pokoleń artystów romskich. Mieszając różne style muzyki romskiej, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie. Na koncertach wykorzystywane są tradycyjne instrumenty takie jak: skrzypce, gitary, akordeon, tamburyn i inne…
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna  – Młodzieżowy Zespół „CONTRAST”
W koncercie „3 metry od sceny”
Termin: 05.07. (niedziela) godz.18.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp wolny
Są bardzo młodzi, grają bardzo krótko, na razie są po prostu uroczy. Na razie. Kim będą gdy dorosną? Zobaczymy ?!
Zespół Contrast ze Spychowa ma zaledwie rok, w tym czasie zdążył napisać i zarejestrować kilka utworów oraz zdobyć nie jedną nagrodę muzyczną. Grupę tworzy sześcioro przyjaciół , których pasją jest wspólne muzykowanie  Zespół Contrast to: Gabrysia Morawska – wokal i skrzypce; Wiktoria Barszcz – klawisze; Hubert Kobus – bas; Mateusz Ozga – gitara; Wojciech Łachacz – gitara; Damian Sawicki – perkusja
Koncert Teresy Werner
Termin: 11.07. (sobota) godz.20.00
Amfiteatr  w Kętrzynie
Wstęp  wolny
Teresa Werner jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zaistniała dzięki takim przebojom jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała”, „Kocham swoje morze”.
Występowała na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall, Broadway. Koncertowała na kilku kontynentach: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna. W 1991 roku reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce.
Oficjalna strona artystki: http://www.teresawerner.pl/index.html
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna
Termin: 12.07. (niedziela) godz.18.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp wolny
Koncert „Offensive of rock” – Analogs , Farben Lehre, Krusher
Termin: 17.07. (piątek) godz.18.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp wolny
Organizator: Fundacja Edukacji Historycznej „Park Militariów”
Festiwal „Offensive of rock” rozpocznie „Mazurski Tydzień Historyczny 2015” , a sam koncert poprzedzi uroczyste otwarcie cyklu imprez. Koncert , który odbędzie się w kętrzyńskim amfiteatrze to inicjatywa mająca na celu promocję historii  poprze muzykę . Występującym zespołom na terenie amfiteatru towarzyszyć będzie militarna scenografia zbudowana specjalnie na potrzeby koncertu. Podczas całego koncertu, widzowie będą mogli korzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Grupy Rekonstrukcji Historycznej.
Mazurska Defilada Historyczna z udziałem Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych
Termin: 18.07. (piątek)
Miasto Kętrzyn od godz. 10.30 Trasa defilady:
Parking przy Basenach Miejskich MOSiR Kętrzyn – Szpitalna – Marii Skłodowskiej-Curie – Wojska Polskiego – Sikorskiego – Kajki – parking przy Basenach Miejskich MOSiR Kętrzyn.
Mazurska Defilada Historyczna to znaczne rozszerzenie przemarszu, który trzykrotnie już odbywał się w Kętrzynie.
W tym roku w defiladzie weźmie udział kilkuset członków Grup Rekonstrukcji Historycznej odtwarzających wszystkie formacje biorące udział w II wojnie światowej ze szczególnym naciskiem na odziały polskie, a także pojazdy pancerne, czołgi oraz kilkanaście pojazdów lekkich. Po przejeździe głównymi ulicami w ramach Mazurskiej Defilady Historycznej odbędzie się również kilkunastominutowa inscenizacja bitewna w przestrzeni miejskiej. Na zakończenie potyczki ok. godz.12.00 , rekonstruktorzy rozbiją swoje obozowiska na parking przy Basenach Miejskich MOSiR Kętrzyn i przygotują specjalne atrakcje.
Koncert MARGARET
Termin: 18.07. (sobota) godz. 20.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Wstęp wolny
Małgorzata Jamroży znana jako Margaret mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo sukcesów. Jej piosenki promowane są nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jest laureatką wielu muzycznych nagród.
Zaczynała jako wokalistka w zespole oNieboLepiej (2009). Później została laureatką programu Szansa Na Sukces (2009). Następnie powstał projekt Margaret J. Project bo nie do końca wiadomo czy można nazwać to zespołem (2010). Zaczęła prowadzić blooga o modzie (2011). Aż w końcu powstał kawałek Thank You Very Much dzięki któremu została rozpoznawalna na całym świecie (2012). Teraz też w całej Europie (i nie tylko) nucą jej najnowszy kawałek Wasted (2014)
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna – Koncert zespołów ludowych z Piecek
Masuren Klang oraz Iskierka Nadziei
Termin: 19.07. (niedziela) godz. 18.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Wstęp wolny
Mazurski Ton- Zespół ludowy z Piecek k. Mrągowa Mazurski Ton istnieje od 1996 roku. W repertuarze ma polskie i niemieckie pieśni
i piosenki ludowe. Śpiewa w większości w 2-głosie  przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu. W skład zespołu wchodzi 8 osób, a  kierownikiem grupy jest Renata Badaczewska.
Iskierka Nadziei to  amatorska grupa teatralna , którą tworzą seniorzy z pasją ze Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Pieckach.  Zespół kultywuje tradycje i folklor  mazursko-kurpiowski . Działalność zespołu to zarówno przedstawienia teatralne , jak również programy słowno -muzyczne. Grupa przekazuje ponadczasowe wartości , pielęgnuje optymizm i dobry humor.
Koncert zespołu COCHISE
Termin: 25.07.(sobota) godz. 20.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp  wolny
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński- wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja. Muzyka jaką gra Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo „9”, obejmują: płyta „Still Alive”  (2010 r.) , cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” (2010 r.) oraz płyta „Back to Beginning” (2012 r. Mystic Production).
10 lutego 2014 roku premierę miała trzecia płyta „118”, której wydawcą jest Metal Mind.
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna  w towarzystwie wokalistów z Reszla
Wiktoria Tyżlik, Marta Jałoszewska, Mariusz Tyżlik
Termin: 26.07. (niedziela) godz.18.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Wstęp wolny
Retro Mania „Lata 20-te, Lata 30-te”
Teatr Muzyczny IWIA
Termin: 1.08. (sobota) godz.20.00
Amfiteatr  w Kętrzynie
Wstęp  wolny
Futra, baskinki, kapelusze, fraki, tango, walc, po prostu glamour. Dawne dobre, naiwne czasy. Powyższy opis charakteryzuje klimat panujący w widowisku stworzonym dla dwóch aktorów śpiewających. Usłyszeć w nim można m.in. piosenki Fogga
i Ordonki oraz typowe dla tego okresu tanga i walce. Treścią spektaklu są miłość, marzenia, pragnienia. Akcja rozgrywa się na ławeczce w parku, gdzie dwoje małżonków wspomina dawne czasy, wyznaje sobie miłość, śpiewa piosenki z tamtych lat.
To muzyczne przedstawienie jest retrospekcją wydarzeń oraz lekcją historii dla współczesnych. Obecność na tym spektaklu gwarantuje różnorodne doznania, od radości po smutek i emocje jak z przedwojennego polskiego kina.
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna – Duet wokalny  Krystyna Łożyńska i Włodzimierz Chmal
Termin: 02.08. (niedziela) godz. 18.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Wstęp wolny
Disco Polo Party Show-  ANDRE , Summer Night
Termin: 08.08.(sobota) godz. 18.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp  wolny
    ANDRE, to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak, lider zespołu, autor większości tekstów, muzyki,
a także sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka…
Artysta ten zadebiutował na scenie muzyki tanecznej w roku 2010 i szybko zdobył sobie rzesze fanów przez co jest osobą rozpoznawalną.
ANDRE – obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych artystów Disco Polo na koncertach w klubach i plenerach.
„Ale Ale Aleksandra” to najnowszy HIT zespołu – grany jest w telewizji, radio, klubach i weselach w całej Polsce! Piosenka została
właśnie nominowana do nagrody w plebiscycie Niegrzeczni’2015.
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna  – Studio Wokalne Sukces
„Musical na koncertowo ”
Termin: 09.08. (niedziela) godz.18.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Wstęp wolny
Studio Wokalne „SUKCES” istnieje od 1997r. Założycielką i kierownikiem artystycznym grupy jest Agata Dowhań – doświadczona wokalistka niegdyś czołowego zespołu estrady polskiej „ALIBABKI”.
„SUKCES” to pierwszy w Polsce dziecięco-młodzieżowy zespół folkowy. Występy zespołu to niezapomniane widowiska taneczno –wokalne. Zespół wykonuje stare utwory ludowe w nowoczesnych aranżacjach.
A piosenka za nimi szła” Teatr Muzyczny HALS
Termin: 15.08. (sobota) godz.20.00
Amfiteatr  w Kętrzynie
Wstęp  wolny
To estradowy program słowno-muzyczny przygotowany z myślą  o uroczystościach związanych ze świętami państwowymi takimi jak m.in. “Święto Wojska Polskiego” .W programie w sposób historycznie chronologiczny za pomocą piosenek i tekstów poetyckich, artyści opisują marsz żołnierza do niepodległej Polski, do niepodległości naszego narodu po okresie zaborów.  W koncercie zostały między innymi wykorzystane fragmenty piosenek , które są wykonywane w formie wiązanek. Pieśni Legionowe: “O mój rozmarynie”, “A to ułani, Przybyli ułani”, “Piechota”, “Jak to na wojence ładnie”, “Pierwsza Brygada”.
W spektaklu bierze udział czworo wykonawców – zawodowych artystów Teatru Muzycznego HALS z Gdyni:
Beata Andraszewicz, Mirosław Rymarz, Jan Mazur i Jan Krenc.
Kętrzyńska Niedziela Artystyczna
Termin: 16.08. (niedziela) godz. 18.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Wstęp wolny
Kętrzyński Wieczór Kabaretowy
Pod Wyrwigroszem, Słuchajcie, Świerszczychrząszcz
Termin: 23.08. (niedziela) godz.18.00
Amfiteatr w Ketrzynie
Bilety już wkrótce do nabycia w kasie kina „Gwiazda”
Serdecznie zapraszamy na kolejny „KĘTRZYŃSKI WIECZÓR KABARETOWY”, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w kętrzyńskim amfiteatrze . Śmiech i dobrą zabawę zagwarantują Państwu programy dynamiczne, pełne improwizacji, a przede wszystkim śmieszne i z treścią . W tym roku Państwa i naszymi gośćmi będą kabarety:
„Pod Wyrwigroszem”, „Świerszczychrząszcz ” oraz „Słuchajcie ”.
Pożegnanie Wakacji –Donatan & Cleo, Bob One
Termin: 29.08. (sobota) godz. 19.00
Amfiteatr  w Kętrzynie
Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) oraz 15 zł w dniu koncertu,  już wkrótce do nabycia w kasie kina „Gwiazda”
Cleo, właściwie Joanna Klepko polska piosenkarka i autorka tekstów,od 2013 roku współpracuje z Donatanem z  którym wspólnie reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „My Słowianie”.
DONATAN – twórca, producent muzyczny, członek legendarnego Kasta Składu. Jego muzykę można usłyszeć na ponad 50 polskich płytach hip-hopowych z czego wiele uzyskało status złotych i platynowych płyt. Współpracował z większością Polskiej sceny Hip-hopowej na jego bitach można było usłyszeć takich wykonawców jak Peja, Pezet, Pih, Sokół,
Tede, Gural, Waldemar Kasta, Chada, Ten Typ Mes oraz wielu wielu innych. Jego produkcje najczęściej okraszały utwory singlowe z których wiele zostało wyróżnionych i przeszło do historii Polskiego hip-hopu.
7 listopada 2014 został wydany  debiutancki album Cleo zatytułowany Hiper/Chimera, nagrany wspólnie z Donatanem
Dwa dni przed premierą wydawnictwo uzyskało status złotej płyty], przekraczając próg 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W styczniu 2015 sprzedaż albumu przekroczyła liczbę 60 tysięcy i krążek otrzymał certyfikat podwójnej platynowej płyty.
W ostatnim singlu Donatana zatytułowanym „PEŁNIA”, gościnnie wystąpiła wspaniała ikona polskiej muzyki Maryla Rodowicz . Tu można zobaczyć teledysk : https://www.youtube.com/watch?v=diaXSNeA81Y
Rodzinna Biesiada oraz koncert zespołu Ukryta Strona Miasta
Termin: 30.08. (niedziela) godz. 16.00
Amfiteatr w Kętrzynie
Wstęp wolny
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!
Pozdrawiam,