fortuna

MACIEJ FORTUNA
PROJEKT SŁOWIAŃSKI

Maciej Fortuna – trąbka, elektronika, instrumenty różne ( eufonium, okaryna, fluegelhorn, piano fender rhodes )
Wojciech Świeca – gitara, elektronika
Marina Terlecka – bandura, śpiew
Alicja Fortuna – waltornia, śpiew
Andrzej Konieczny – perkusja, elektronika

O zespole
Zespół Macieja Fortuny to międzynarodowa formacja młodych artystów patrzących na muzykę inaczej niż poprzednie generacje. Dzięki związkom ze współczesną muzyką młodego pokolenia ich przekaz pozostaje świeży i komunikatywny. Receptą na komunikatywność stało się w tym przypadku całkowite przyzwolenie na różnorodność i łączenie stylistyk w obrębie jednego projektu. Dzięki tej zmianie muzyka zespołu stała się prawdziwie uniwersalna.

Tworząc dla zespołu poszczególne kompozycje Maciej Fortuna inspirował się głównie dziełem Lud Oskara Kolberga, aranżując na nowo spisane w jego księgach pieśni. Dzieło Kolberga do dnia dzisiejszego służy za niewyczerpane, a często i jedyne źródło wiedzy o kulturze muzycznej naszych przodków; przyczynia się także do odrodzenia różnych form kultury ludowej i jej przejawów.

Na program koncertu składają się zarówno najpiękniejsze pieśni wybrane przez Macieja Fortunę z 30 tomów dzieła Lud, jak i kompozycje własne, inspirowane znanymi motywami, głównie z Wielkopolski. Pojawiają się także pieśni innych kultur w instrumentalno-wokalnej interpretacji.
Zapraszamy na koncert 17 lutego 2015 r. o godz.19.00 do sali widowiskowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 20 zł , codziennie do nabycia w kasie kina “Gwiazda”.