plakat_pop_Koncert_Defilada

Po raz pierwszy w ramach Mazurskiego Pikniku Militarnego „Walkiria” odbędą się dwie imprezy towarzyszące na terenie Kętrzyna. Stanowią one początek całego cyklu imprez odbywających się pod szyldem Walkirii pn. „Mazurski Tydzień Historyczny”, które planowane są od 2016 roku

W piątek 17 lipca od godz. 18.00 w kętrzyńskim amfiteatrze odbędzie się pierwsza edycja koncertu „Offensive of rock”, który w niedalekiej przyszłości ma stać się festiwalem muzyki rockowej. Line up koncertu stanowią zespoły: Crusher, Analogs i Farben Lehre. Pomiędzy występami rekonstruktorzy obecni na koncercie zaproszą fanów do przymierzalni mundurów i oglądania pojazdów historycznych. Wejście na koncert jest bezpłatne.

W sobotę 18 lipca od godz. 10.30 rekonstruktorzy wraz z legendarnymi pojazdami II wojny światowej m.in. Jeep Willys, Ford Jeep, Renault Primaquatre, SdKfz 247b wezmą udział w defiladzie, która przejdzie głównymi ulicami miasta. Planowany jest również udział zabytkowych pojazdów cywilnych stylizowanych na wojskowe np. Fiat 126p w wersji 6×6 amfibia oraz VW Transporter T3 pochodzący z zasobów duńskiej armii. Trasa przemarszu wiedzie ulicami: Szpitalną – Skłodowskiej-Curie – Wojska Polskiego – Sikorskiego – Kajki – Szpitalną. Po defiladzie w parku zlokalizowanym przy basenach MOSiR odbędzie się inscenizacja historyczna w przestrzeni miejskiej. Oglądanie defilady i inscenizacji jest bezpłatne.