MET-OPERA-212x300METROPOLITAN OPERA-EUGENIUSZ ONIEGIN-Piotr Beczała (Leński) i Mariusz Kwiecień (Oniegin), fot. Ken Howard

W dniu 7 maja o godz. 19.00 zapraszamy na niezwykłe wydarzenie
– retransmisję opery Eugeniusz Oniegin z nowojorskiej
The Metropolitan Opera.
W rolach głównych nasi znakomici rodacy:
Mariusz Kwiecień i Piotr Beczała

Sprzedaż biletów została uruchomiona

The Metropolitan Opera: Live in HD to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Po raz pierwszy w historii Metropolitan Opera (Met) i rzadko się w ogóle zdarza w jakimkolwiek teatrze na świecie, by dwie główne role śpiewało dwóch Polaków (Mariusz Kwiecień i Piotr Beczała).

Doborowa obsada to tylko jeden z powodów, dla których warto zwrócić uwagę na najnowszą inscenizację jednej z najpiękniejszych rosyjskich oper romantycznych.
Deborah Warner, brytyjska reżyserka teatralna, arcydziełem Czajkowskiego będzie debiutowała na deskach Met. Zrealizowany przez Met „Eugeniusz Oniegin” to przedstawienie tradycyjne. Historia nieszczęśliwej miłości toczy się w XIX-wiecznej Rosji, tak jak w romantycznym poemacie Aleksandra Puszkina, na podstawie którego Czajkowski skomponował operę o tym samym tytule. Całość prowadzi słynny rosyjski dyrygent Walerij Giergijew, znany w świecie też jako Valery Gergiev.

http://www.youtube.com/watch?v=XJ5zwWwNMv8