Dziewczynka z Zapałkami - PREMIERA

Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca działający w Kętrzyńskim Centrum Kultury przygotował wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 niezwykłe widowisko pt. „Dziewczynka z Zapałkami”. Tym razem dobrze znana wszystkim historia biednej dziewczynki, opowiedziana będzie w formie musicalu. Za oprawę wokalną odpowiedzialna jest Dorota Gwarda wraz ze swoją utalentowaną grupą dziecięcych wokalistów. Choreografię taneczną stworzyli: Piotr Frąckiewicz, Katarzyna Rakowska oraz Aleksandra Margiewicz.

Musical przygotowano z wielkim rozmachem, angażując ponad pięćdziesięciu upatentowanych młodych artystów. W większości są to dzieci w wieku od 8 do 14 lat, jednak mino tak młodego wieku dzieci posiadają ogromne doświadczenie sceniczne, świadczą o tym liczne nagrody o zasięgu ogólnopolskim jak i również międzynarodowym. Na scenie można zobaczyć mieszankę różnych styli tanecznych: breakdance, hip-hop dance oraz taniec współczesny z elementami tańca klasycznego. Taniec przepleciony jest działaniami teatralnym i niezwykłymi wystąpieniami wokalnymi, dlatego każdy z widzów znajdzie coś dla siebie.

Historia biednej dziewczynki z pewnością poruszy każde serce. Dlatego proponujemy wystawienie Naszego spektaklu w okresie świąt Bożego Narodzenia, ponieważ jest to czas przemyśleń i refleksji. Musical powstał na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, czyli tradycyjnej baśni wychowującej niegdyś pokolenia dzieci. Mamy nadzieję, że również i obecne dzieci, zagubione często w natłoku informacji, poznają tą bajkę oraz zauważą wartości poruszone w musicalu.

Przy okazji zapraszamy do polubienia Naszej twórczości na facebooku. Lubiąc oraz udostępniając Nasze działania, pomagacie nam w promocji. Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca na: www.facebook.com/KTCBST

PREMIERA W KĘTRZYŃSKIM KINIE „GWIAZDA”

Data: 17 grudnia 2015r. (czwartek)

Godzina: 16:00, 17:30, 19:00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina „Gwiazda”

Organizator: Kętrzyńskie Centrum Kultury, ul. Sikorskiego 24A, 11-400 Kętrzyn, Tel. 89 751 25 35.