1383826_628750900481538_333198436_n„Wolna Inicjatywa Towarzyska” MUZYCZNE INHALACJE zawiązała się w 2011 roku w Olsztynie, aby  przy aktywnym wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury wypełnić wyraźną nisze w życiu kulturalnym miasta i organizować koncerty muzyki ethno, jazzowe, ballady i alternatywno awangardowe. Obrali sobie za cel sprowadzanie do Olsztyna zespołów działających poza głównym obiegiem medialnym, lecz o dużych walorach artystycznych. Ich wzorcem są dawne Dyskusyjne Kluby Filmowe gdzie miłośnicy różnych gatunków oglądali wszystkie proponowane filmy gdyż znak DKF był gwarancja jakości. Zapraszają zarówno młodych utalentowanych wykonawców jak i zespoły ze znaczącym dorobkiem. W ciągu dwóch lat działalności zorganizowali już dziesiątki  koncertów a wśród wykonawców byli miedzy innymi MAREK DYJAK, JAZZPOSPOLITA, SING SING PENELOPE, MOSAIC czy TOMASZ WACHNOWSKI. Byli także organizatorami, koncertów gwiazd – GRZEGORZA TURNAUA i RAZ, DWA, TRZY…
Muzycznym Inhalacjom udało się już na trwale wpisać w artystyczną mapę Olsztyna i dorobić stałej i wciąż rosnącej grupy publiczności. Są już znani wśród artystów w Polsce, dzięki czemu muzycy chcą do nich wracać, często ze swoimi nowymi projektami . Od września 2012 r. prowadzą półgodzinną, cykliczną audycję muzyczną w Radiu UWM (czwartki godz. 11 30). MOK zapewnia im salę kameralną olsztyńskiego amfiteatru, zaplecze techniczne i poligraficzne oraz wspiera  medialnie, pozostawiając jednocześnie swobodę artystyczną a także finansową. Kętrzyńskie Centrum Kultury postanowiło również wesprzeć „Wolną Inicjatywę Towarzyską” Muzycznych Inhalacji i wypełnić nisze w organizacji koncertów szeroko pojętej muzyki alternatywnej w naszym mieście.
Czy podobnie jak w Olsztynie Muzyczne Inhalacje wpiszą się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszym ośrodku, czy koncerty muzyki ethno,  jazzowe, ballady i awangardowe granie zainteresuje i przyciągnie publiczność  w  Kętrzynie ? Mamy ogromną nadzieję, że tak będzie ale tak naprawdę wszystko zależy od Państwa i wielbicieli niszowej muzyki, których serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert  MUZYCZNYCH INHALACJI z udziałem  zespołu MIĄŻSZ.
Miąższ powstał w listopadzie 2008 roku w Lublinie.
Sebastian Pikula przyprowadził Joannę Ewę Zawłocką do domu Krzysztofa Karola Gadzało, gdzie po pysznym obiedzie po prostu napisali trzy piosenki, a po niespełna dwóch miesiącach mieli już materiał na koncert. Miąższ objawił się publiczności w grudniu 2008 w maleńkiej lubelskiej knajpce – Lulu Cafe. Od tego czasu zagrali już około setki koncertów. Największym sukcesem Miąższu jest zdobycie głównej nagrody Trójząb Neptuna na Festiwalu FAMA 2010 w Świnoujściu za program „Miąższ jedzie wiochą”. I rzeczywiście Miąższ jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim – niedefiniowalna. A wszystko dlatego, że Miąższ jest prawdziwy i żywy.
Marzec 2012 to termin premiery debiutanckiego albumu zespołu Miąższ. Wydawcą jest Karrot Kommando, a gościnnie swoich talentów na płycie użyczyli m.in. Jacek Kleyff,Czesław Mozil, Budyń, Bielas, Słoma i Gralak.
To będzie wyjątkowy i nieprzewidywalny koncert na którym nie może  Państwa zabraknąć. 17.10.2013r. o godz.19.00 w sali Kina Gwiazda wspólnie z Muzycznymi Inhalacjami zapraszamy na pełne energii  i spontaniczności granie, oraz do wsparcia swoją obecnością inicjatywy propagowania niszowej muzyki w naszym mieście.
Liczymy na Was. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina.