niemieckasztukawspółczesnaWystawa “Niemiecka sztuka współczesna” przedstawia sztukę znaczących artystów, tworzących współczesną, niemiecką scenę artystyczną. W ramach wystawy zgrupowano prace 8 artystów, przedstawicieli młodszego i średniego pokolenia – tworzących głównie w Berlinie ale także w Hamburgu, Lipsku, Weimarze i Brunszwiku.
Bogactwo pomysłów oddane jest w formie ich prezentacji. Artyści tworzący wystawę wykorzystują różnorodne media. Film, fotografię, rzeźbę, malarstwo, grafikę, kolaże i asemblaże. Artyści poprzez swoją sztukę wyrażają emocje. Ich prace są niezwykle ekspresyjne o silnie nasyconych kolorach. Zapraszają tym samym widzów do interpretacji tego co nas otacza.
Artyści z Niemiec nie reprezentują żadnego jednolitego stylu ani wspólnych poglądów artystycznych. Dzieła przez nich wykonane figurują w nurtach jakże całkowicie sobie przeciwstawnych: Pop art, Op art, konstruktywizm, taszyzm, surrealizm, neoekspresjonizm i Punk art.
Jest niemożliwe, aby artyści urodzeni i żyjący w innym obszarze kulturowym myśleli, czuli i przeżywali i doświadczali świata identycznie jak my, pomiędzy Odrą a Bugiem. Do naszych zachodnich sąsiadów jest blisko i jednocześnie tak szalenie czasami daleko.

Serdecznie zapraszamy na wystawę, wstęp wolny.