orszak-2017

6 stycznia 2017 r. w Święto Trzech Króli już po raz 9 w Polsce , a po raz 4 w Kętrzynie,  Orszak Trzech Króli wyruszy do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka. W 2015 roku Orszak przeszedł w ponad 300 polskich miejscowościach i kilkudziesięciu miastach zagranicą. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.
W Kętrzynie Orszak Trzech Króli rozpocznie się na Placu Armii Krajowej o godz. 12.30. Spośród wszystkich uczestników Orszaku wybierzemy laureatów Konkursu na najlepszy strój Orszaku Trzech Króli! Dlatego już dziś zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu.
Wyjątkowo podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Agnieszki Strzelczyk. Młodej mieszkanki naszego miasta, która każdego dnia podejmuje walkę z nieuleczalną chorobą, jaką jest Zanik Mięśni.
Zapraszamy do wspólnego świętowania i wsparcia Agnieszki Strzelczyk.