polska swioatloczula

 

31 marca br. do Kętrzyna po raz kolejny zawita Polska Światłoczuła z tytułem „Moje córki krowy”,  oraz gościem specjalnym Kingą Dębską (reżyser). Powołany do życia przez reżyser Dorotę Kędzierzawską i operatora Arthura Reinharta projekt Polska Światłoczuła nawiązuje do tradycji kina objazdowego. W miejscach do których nie dociera sieć kin prezentowane są najlepsze polskie filmy. Za pomocą profesjonalnego sprzętu sale domów kultury, szkół, świetlic, skansenów zamieniają się w sale kinowe, w których publiczność ma okazję spotkać się z filmami i ich twórcami. Każdej projekcji towarzyszy spotkanie z twórcą – reżyserem, operatorem, odtwórcą głównej roli – ale także przedstawicielami innych pionów ekipy filmowej – dźwiękowcem, montażystą, kostiumografem.Kino jest jak sen, pozwala zapomnieć nam o codzienności, staje się intymnym spektaklem, który każdy przeżywa w inny sposób. W ciemności, podczas projekcji budzą się magiczne uczucia, zaczynamy marzyć, identyfikować się z bohaterami, przeżywać ich perypetie. Kino potrafi zmieniać, uwrażliwiać, łączyć – taka jest również Polska Światłoczuła. Na spotkanie z najbardziej światłoczułymi ludźmi w Polsce i na projekcję filmu „Moje córki krowy” , zapraszamy 31 marca 2016 r. o godzinie 18.00 do auli Gimnazjum nr. 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie.  Gościem specjalnym będzie reżyser filmu Kinga Dębska. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Obraz „Moje córki krowy” z 2015 r. to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Marta (  Agata Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Gabriela Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy
nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Marian Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Serdecznie zapraszamy!