Próby do Świtezi A. Mickiewicza - plakat

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl Teatru Dorosłego z Lidzbarskiego Domu Kultury pt. “Próby do Świtezi Adama Mickiewicza”. Jest to czytanie performatywne (czytanie wzbogacone o działanie aktorskie), które powstało na podstawie ballady “Świteź” A. Mickiewicza.

 

Przedstawienie teatru amatorskiego seniorów z Lidzbarka Warmińskiego to już drugie wydarzenie, które odbędzie się w ramach przeglądu “Kętrzyńska Jesień Teatralnej”. Ideą projektu jest zaprezentowanie kętrzyńskiej publiczności cyklu spektakli teatralnych, które ułożą się w “teatralny repertuar na jesień”.

 

Warto dodać, że jest to kolejny utwór Adama Mickiewicza prezentowany w przestrzeni Galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Podczas zeszłorocznej Kętrzyńskiej Jesieni Teatralnej odbyło się czytanie performatywne “Pana Tadeusza” w wykonaniu aktorów kętrzyńskiego Teatru u Przyjaciół.

 

Próby do Świtezi Adama Mickiewicza, Teatr Dorosły z Lidzbarskiego Domu Kultury, 6 grudnia, godz. 12:00, czas trwania: 15 minut, wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina Gwiazda