perla warmii 07_2016

Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii z Lidzbarskiego Domu Kultury niedawno wrócił ze Światowej Olimpiady Tańca Ludowego Nowe Życie po raz czwarty organizowanej w miejscowości Kabuleti w Gruzji, położonej na północny wschód od Batumi. I jak się okazało ze sporym sukcesem bo Zespół z Lidzbarka Warmińskiego otrzymał drugie miejsce na festiwalu.
Z nowym programem doskonale znana w naszym mieście Perła Warmii zaprezentuje się na scenie kętrzyńskiego amfiteatru w niedzielę 31 lipca br. o godz. 17.00.
Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii od 7 lat działający przy Lidzbarskim Domu Kultury to duma i chluba całego miasta. Zespół w swoim repertuarze ma zarówno polskie tańce narodowe jak i suity tańców regionalnych min. z regionu Warmii, Spisza, Kaszub, Kurpii, Biłgoraja.  Wielką zaletą zespołu jest kapela, która na żywo przygrywa tancerzom podczas koncertów. Zespół zrzesza około 50 osób w wieku od 6 do 50 lat, zarówno  z Lidzbarka Warmińskiego jak i okolic. Połączenie niebywałej urody tancerek i niezaprzeczalnej charyzmy tancerzy tworzy wybuchową mieszankę młodości, temperamentu i wspaniałej zabawy.
Serdecznie zapraszamy na występ Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii do kętrzyńskiego amfiteatru 31 lipca 2016 (niedziela) o godz.17.00. Wstęp wolny!