grechuta

06 lipca o godz.21.00 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie z twórczością niezapomnianego Marka Grechuty ,w nowych aranżacjach zespołu PLATEAU, gdzie gościnnie wystąpią na deskach naszego Amfiteatru takie gwiazdy jak: Martyna Jakubowicz,Krzysztof Kiljański,Janusz “Janina” Iwański.WSTĘP WOLNY.

Projekt Grechuta” to czwarta płyta zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno, a także jeden z muzyków kultowego zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Patronat honorowy na projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.
Album „Projekt Grechuta” stanowi przekrój twórczości tego wielkiego Artysty. Nie zabrakło klasyków, takich jak „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”. Wszystkie piosenki, choć nagrane w dość zaskakujących wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Album ukazał się w marcu 2011 roku zbierając bardzo dobre recenzje (m.in. Newsweek i Gazeta Wyborcza). Zaowocował również zaproszeniem przez Jerzego Owsiaka na XVII Przystanek Woodstock (koncert na otwarcie Przystanku połączony z rejestracją i wydaniem dvd) oraz przez panią Danutę Grechutę na Grechuta Festival 2011.
4 września Projekt Grechuta uroczyście otworzył jesienną ramówkę TVP 2, na żywo z warszawskiej Fabryki Trzciny.
W grudniu ubiegłego roku zespół odbył też bardzo udaną trasę koncertową w Kanadzie i USA. Zagrał w Toronto, Chicago, Nowym Jorku (na Manhattanie) i dwa koncerty na Florydzie,a 6 lipca zagra dla kętrzyńskiej publiczności w Amfiteatrze o godz.21.00