plakat przegląd tańca

Kętrzyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tańca,muzyki i teatru na wyjątkowe wydarzenie artystyczne “Nowe Spojrzenie” 11 maja o godz.20.00 do Amfiteatru,wstęp wolny!
Pracownia Tańca Współczesnego “Pryzmat”:grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Grupę tworzą ludzie, których językiem przekazu jest teatr tańca. Zespół operuje różnymi technikami, a łącząc je z innym formami sztuki tworzy autorskie projekty. Zespół, przez cały czas poszukuje inicjatyw „pachnących” świeżością. Eksperymentują, stawiają na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz poszukiwaniu
własnego wyrazu scenicznego.

Grupa została założona w 2007 roku przez Katarzynę Grabińską,opiekuna artystycznego i choreografa zespołu.

O spektaklu “THE SELFIES”:
Wytańczyć granicę manipulacji, której wszyscy codziennie jesteśmy poddawani …
Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza – to dzisiejsi KREATORZY MODY, KREATORZY NASZEJ ŚWIADOMOŚCI, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do naszego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy, bowiem warunkom nam narzucanym, w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, wizualnością, iluzją, castingami, kreacjami na sprzedaż, marketingiem.
Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest ilość „lajków” na facebooku ?.

Temat manipulacji, jej siły, a także jej granic szczególnie zainteresował Pracownię Tańca Pryzmat. W środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji, w rzeczywistości gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Bo czy można żyć z twarzą inną niż swoją?

Mągowska Scena Tańca Współczesnego : Mrągowska Scena Tańca Współczesnego istnieje w CKiT od 2002 r. Założycielką i choreografem zespołu jest Marta Szymborska. Grupa prezentuje swoje dokonania na mrągowskiej scenie oraz na przeglądach tanecznych w kraju, gdzie wytańczyła sobie niejedną nagrodę. Tancerki grupy biorą udział w warsztatach oraz projektach tanecznych, w tym międzynarodowych. Występują w pokazach, spektaklach, które prezentują szerokiej publiczności. Grupa stara się tworzyć własny styl scenicznej wypowiedzi, czerpiąc z techniki tańca współczesnego, działając na pograniczu sztuk. Tańca, teatru, muzyki, które przenikając się tworzą nową jakość.