dzien dziecka 2015Pierwszy czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. A dorośli prześcigają się w pomysłach, jak zorganizować najmłodszym Dzień Dziecka. Gdzie pójść na Dzień Dziecka w Kętrzynie? Oczywiście do kętrzyńskiego Amfiteatru gdzie na „Słoneczny Piknik Rodzinny”, gorąco zaprasza Burmistrz Miasta Kętrzyn oraz Kętrzyńskie Centrum Kultury. Od godz. 11.00 do godz. 18.00 w kętrzyńskim amfiteatrze czekać będzie na
dzieci i ich rodziców wiele atrakcji, gier, zabaw i konkursów, cieszące się ogromną popularne  karaoke,  oraz potyczki rycerskie przygotowane przez profesjonalistów z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Militarnych
“Masuria”. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w Kętrzynie , po raz pierwszy  na placu zabaw znajdującym się przy Amfiteatrze , rozstawione zostanie historyczne obozowisko (namiot, wiata, meble i akcesoria, obozowe) w ramach którego funkcjonować będzie tzw. zbrojownia, w której każdy z uczestników będzie mógł przymierzyć elementy średniowiecznego uzbrojenia, sprawdzić, ile ważyły niegdyś kolczugi, hełmy, miecze czy topory. Uczestnicy będą mogli również zostać zakuci w dyby i wykonać pamiątkowe fotografie.
Dodatkowo w trakcie trwania imprezy odbędą się:
– turniejowe pokazy walki wraz z narracją wprowadzającą;
– gry i zabawy plebejskie dla uczestników tj. przeciąganie liny, bieg wojownika, picie z rogu, rzuty do celu, itp. ,  pojedynki na “bezpieczne miecze” dla dzieci.

Gwarantujemy również  wspaniałą,  rodzinną zabawę dla wszystkich uczestnikóww  namiotach tematycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, w których każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie.
„KUCHNIA PEŁNA SŁODKICH NIESPODZIANEK”
„KRAINA PRACY TWÓRCZEJ”
„KRAINA ZACZAROWANYCH DŹWIĘKÓW”
„GARAŻ KOMPUTEROWEGO GRACZA”
„MAŁA LADY i TWARDZIELE”
„Rodzina na start”
„RODZINNE KARAOKE”
„BUDOWLANE WYSPY” – BEZPIECZNA KLOCKOLANDIA
“BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I DOMU – ZASADY RUCHU DROGOWEGO I MIASTECZKO
SAMOCHODOWE”
“OGRÓD ZWARIOWANYCH TRAMPOLIN I ZJEŻDŻALNI”
“TOR SAMOCHODOWY ROAD CAR – ZDALNIE STEROWANE”.
Natomiast Placówka Partnerska Alior Banku  w Kętrzynie, nagrodzi tego dnia najciekawsze prace plastyczne zgłoszone do konkursu  plastycznego na „Anioła z logo Alior Banku”.
Dzień Dziecka musi być atrakcyjny i kolorowy. I taki będzie w tym roku w kętrzyńskim Amfiteatrze , już dziś gorąco Państwa zapraszamy i gwarantujemy, że atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych w dniu ich święta nie zabraknie.