punkfloydtributeband

Muzyka Pink Floyd znów na żywo w Kętrzynie

Fani zespołu Pink Floyd mają kolejną okazję, by wysłuchać na żywo muzyki słynnej grupy.

9 maja w Kętrzynie ponownie wystąpi Spare Bricks A Pink Floyd Tribute Band. Tym razem koncert odbędzie się w kętrzyńskim amfiteatrze przy ul. Kajki. Początek o godzinie 21.00, wstęp wolny!

Usłyszymy trochę inny zestaw utworów niż ten, z jakim grupa pojawiła się w Kętrzynie 8 listopada ubiegłego roku. Największych przebojów na pewno jednak nie zabraknie, gdyż zespół znów zaprasza na muzyczną podróż przez albumy Pink Floyd i to zarówno te z końca lat 60-tych, jak i zupełnie współczesne. Na pewno usłyszymy utwory z takich płyt, jak „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here” czy „The Wall”.

Jak zawsze zespół Spare Bricks przygotował wiele niespodzianek. Na pewno zaskoczy nas scenografia, w której nie zabraknie elementów pirotechnicznych. Na scenie pojawi się chór dziecięcy pod dyrekcją Cezarego Nowakowskiego z Art Music Center. W chórkach zespołowi będą towarzyszyć Barbara Luma, Justyna Szydlik i Tomasz Motłoch. Zobaczymy również układy choreograficzne  w wykonaniu  Grupy Tańca Współczesnego „Gest” z Kętrzyńskiego  Centrum Kultury (prowadzenie Katarzyna Rakowska). Każdemu utworowi towarzyszy specjalna wizualizacja, wzorowana na Floydowskich koncertach. W jednej z nich Spare Bricks wykorzysta zdjęcia Leszka Paradowskiego.

Zespół wykonuje utwory Pink Floyd z szacunkiem dla oryginałów, ale nadając im swój osobisty charakter. Unikalne, wśród innych floydowskich coverbandów, jest to, że główny wokal jest żeński. Jak się okazuje, teksty Rogera Watersa sprawdzają się również śpiewane przez kobietę. Spare Bricks doceniany jest nie tylko w Polsce, gdzie występuje zawsze przy pełnych salach, ale również za granicą – jako pierwszy polski zespół dostał się do prestiżowego grona najlepszych coverbandów Pink Floyd, prowadzonego przez jeden z najbardziej znanych na świecie floydowskich portali internetowych pinkfloydz.com.

Na dwie godziny muzycznej uczty zapraszają: Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon, Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa, wizualizacje, Paweł Wrocławski – gitary, Tomasz Gadzina – instrumenty klawiszowe, Michał Słupski – perkusja.