hamlet-2016

 

Spektakl „HAMLET”. Retransmisja z „National Theatre Live”


Kino „GWIAZDA” rozpoczyna kolejny cykl retransmisji. Po spotkaniach z Teatrem Bolszoj i MET Opera nadszedł czas na „National Theatre Live”.

Spektakl „HAMLET” w reżyserii Lyndsey Turner z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej będzie można zobaczyć 1 grudnia 2016 r. o godz. 18.00.

Bilety do nabycia w kasie Kina “Gwiazda” w cenie 25 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy).

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany na żywo 15 października 2015 roku z Barbican Theatre do ponad 1000 kin w całej Europie i poza nią. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Benedict Cumberbatch zagrał Hamleta w okresie 12 tygodni od sierpnia do października 2015 roku w londyńskim Barbican Theatre. W samej tylko Wielkiej Brytanii transmisję obejrzeli widzowie w 550 kinach.

Opis:
Kiedy kraj szykuje się do wojny, rozpada się rodzina. Hamlet zostaje zmuszony
do pomszczenia śmierci ojca, ale myśl o tym zadaniu całkowicie go paraliżuje. Młody książę szaleńczo buntuje się przeciwko sytuacji, z której nie ma wyjścia. Jego obłęd nie ma jednak wyłącznie wymiaru prywatnego – staje się zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.