3-BOL-SECONDARY_Sleeping Beauty_photo Damir Yusupov -The Bolshoi Theatre

Tradycyjnie czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku to dla całego baletowego świata
jeden tytuł – „Śpiąca królewna”, z pełną uroku muzyką Piotra Czajkowskiego. Moskiewski Teatr Bolszoj, jako chyba największy strażnik tej tradycji, postanowił przypomnieć w tym okresie swoją inscenizację baletowej wersji baśni Charles’a Perraulta i braci Grimm.
Ten niezwykły spektakl został zarejestrowany na żywo i w jakości HD w 2011 roku w ramach cyklu transmisji i retransmisji spektakli baletowych „Bolshoi Ballet Live” (
http://www.youtube.com/watch?v=7emS5zGSIQ4). Teraz, pod koniec roku 2013, także pokażą go setki kin na całym świecie , a 23 stycznia o godz.19.00 serdecznie zapraszamy do kętrzyńskiego Kina Gwiazda na to niezwykłe muzyczno-baletowe wydarzenie.
Baletowa wersja słynnej baśni o księżniczce Aurorze, która zasnęła na wieki, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowaną przez złą wróżkę igłą, to klasyk nad klasykami. „Śpiąca królewna” jest przede wszystkim przedstawieniem dla dzieci, pełnym bogatych dekoracji i kostiumów, dorośli zaś będą mieli okazję podziwiać mistrzowską technikę tancerzy Bolszoj. Oryginalną choreografię Mariusa Petipy odtworzył, zarazem opracowując ją na nowo, od lat związany z moskiewskim zespołem Jurij Grigorowicz.
Gwiazdami przedstawienia są niewątpliwie Swietłana Zacharowa (w roli księżniczki Aurory) i David Hallberg (w roli księcia Désiré), choć cały zespół baletowy Bolszoj jak zwykle z precyzją zrealizował karkołomne zadania postawione przez choreografów.
Zgodnie z tradycją wykonawczą w postać złej wróżki Carabosse wcieli się mężczyzna, a będzie nim Aleksiej Łoparewicz.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 35 minut, bilety już są do nabycia w Kasie Kina Gwiazda w cenie    

30 zł normalny i 25 zł ulgowy.

23.01.2014 | KĘTRZYN | kino Gwiazda – Baletowy Świat Teatru Balszoj
“Śpiąca królewna”