teatr przy stoliku 10-2015

 

„ŚWIECZKA ZGASŁA”

 

Teatr przy Stoliku w swojej ofercie repertuarowej preferuje przede wszystkim dramaturgię współczesną. Jednak – od czasu gdy „cała Polska”, pod przewodnictwem Prezydenta RP raz w roku czyta zbiorowo klasykę – i my postanowiliśmy „zrównać się w szeregu” w godnej sprawie. Tym bardziej, że w sezonie artystycznym 2014/2015 obchodzimy zacne 250-lecie Teatru Publicznego w Polsce.

Pragniemy przywrócić Państwu wdzięk XIX-wiecznej frazy Aleksandra Fredry w sztuce „Świeczka zgasła.” Ten niebywały znawca psychologii damsko-męskiej, sam zresztą doznawszy licznych „perypetii miłosnych”, jak mało kto w ówczesnej epoce totalnego zakłamania obyczajowego, odważnie odkrywał tajemnice uczuć w sytuacjach … różnych.

W tej jednoaktowej komedyjce zetknął ze sobą parę przypadkowych podróżnych, których awaria dyliżansu zmusiła do pobytu w przydrożnej karczmie, w warunkach wyjątkowo trudnych, bo … pozbawionych światła. Jak zatem można zorganizować sobie nieoczekiwany nocleg, aby nie narazić się na „ jakoweś nieobyczajne sytuacje”?

 

Teatr przy stoliku „Świeczka zgasła”

Wstępują: Wiesława Szymańska-Niemaszek i Marian Czarkowski

Termin: 12 października 2015 r

Miejsce: Galeria Kętrzyńskiego Centrum Kultury

Godz. 18.00

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina „Gwiazda” od 5 października br. w godz. 18.-21.00

Serdecznie zapraszamy!