Po sukcesie Spóźnionej miłości… spotykamy się z Mariuszem Marczykiem w  kolejnym spektaklu, który intryguje już samym  swoim tytułem. Co  ciekawego wyznał podczas terapeutycznych sesji Izydor Blum, bohater    kolejnej scenicznej opowieści? Jakie tajemnice życia w konfrontacji z  uporczywie milczącą wiedeńską terapeutką zostaną ujawnione? Czy  kryzys w życiu dojrzałego mężczyzny zostanie przełamany? Czy Izydor Blum  rzeczywiście znajduje się w niebezpieczeństwie? A może jest ofiarą  paranoi? A jeżeli tak, to dlaczego w życiu bardzo bogatego człowieka  odnoszącego same sukcesy pojawiły się kłopoty? Jaką rolę w tym kryzysie  odegrał fetysz? Co jest tym fetyszem? Czy chodzi   część damskiej  garderoby? Którą część?     Jakie są główne dystynkcje amoralnego życia  profesora chemii i bogatego biznesmena zarazem? Co ukrywa się za jego  statecznym życiem bardzo czytelnym dla środowiska, w którym przebywa na  co dzień?   Ależ to intrygująca seria pytań! Intrygujący jest cały  spektakl, w którym śmiech splata się z refleksją nad kondycją moralną  człowieka początku XXI wieku. Jeśli czują Państwo niedosyt po obejrzeniu  „Spóźnionej  miłości…”, kolejne sceniczne wcielenie Mariusza Marczyka  zaskoczy i na pewno wprowadzi na wyżyny teatralnej satysfakcji.
Wykonawcy spektaklu:
Mariusz Marczyk –  autor książek poetyckich dramatów i powieści. Członek Związku  Literatów Polskich i Związku Artystów Scena Polskich.  Założyciel  Polskiej Sceny Edukacji. Laureat wielu nagród w konkursach sztuki słowa  m. in. nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa  Verba Sacra w Poznaniu.
Jerzy Miedziński  –  aktor przez wiele lat współpracujący z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz z Teatrem im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Spektakl połączony z promocją książki „Fetysze Izydora Bluma”.