2017-01-26-warsztaty-malarstwa

W Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 13 do końca stycznia można oglądać wystawę malarstwa Janusza Bieńkowskiego. Dla tych, którzy są zainspirowani zgłębieniem techniki wykonania obrazów przygotowaliśmy warsztaty malarstwa temperowego zwieńczone wspólnym muzykowaniem.

Janusz Bieńkowski łączy bluesowe dźwięki gitary z pędzlem i płótnem. Uprawia malarstwo olejne i temperowe. Jego ulubione tematy to pejzaż i martwe natury. Przez lata jako dyrektor szkoły w Sątocznie aktywizował młodych ludzi. Uczył ich wyrażania siebie poprzez śpiew, grę na instrumentach, malowanie.

22 grudnia 2016 roku w naszym domu kultury mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć sztukę Janusza Bieńkowskiego. Jego prace można oglądać i kupić do końca stycznia w Galerii Dolnej. Natomiast dla tych, którzy pragną bardziej zgłębiać muzyczno-malarski warsztat artysty zapraszamy do nas 26 stycznia – zachęca Marlena Szypulska, Dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Co nas czeka w czwartek 26 stycznia w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowej 13? O godzinie 16. w Galerii Dolnej rozpoczną się warsztaty malarstwa temperowego pod okiem Janusza Bieńkowskiego. Natomiast o godz. 19. spotkanie zakończy muzyczno-malarski Jam Sessions autora, uczestników warsztatów i gości.

– Nie zapomnijcie wziąć swoich instrumentów. I uwaga, udział w warsztatach jest bezpłatny. Już teraz zgłaszajcie swój udział. Myślę, że będzie to dla was owocny czas – podkreśla Marlena Szypulska.

Zgłoszenia udziału w warsztatach można dokonać osobiście w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 13, telefonicznie (0 89) 752 35 08 lub e-mailem: kontakt@czerwonytulipan.ketrzyn.pl