Artystyczne czwartki to cykl imprez organizowanych przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Tym razem koneserzy sztuki będą mogli obejrzeć „Rysunki i 4 obrazy” Ryszarda Grazdy. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00.

Ryszard Grazda urodził się w 1952 roku w Legnicy. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom otrzymał w 1981 roku w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. Zajmuje się grafiką, malarstwem i fotografią. Mieszka i pracuje w Krakowie. Od 2000 roku jest związany z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie pracuje w Samodzielnym Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.

– Jest w świecie polskiego malarstwa pewien krakowski artysta, malarz, grafik niecodzienny, który od lat 80-tych XX wieku, tworzy w zaskakującej i osobliwej konwencji figuratywno-ekspresjonistycznej. W palecie Grazdy przeważają, w jaskrawej gamie, żółcienie, głębokie błękity, intensywne czerwienie, a jego autoportrety, skomponowane z przywołaniem z przeszłości postaciami bohaterów, mają raczej formę inwokacji, aniżeli konfrontacji – tak o artyście wypowiada się prof. Jean Michael Smołuch.

Ryszard Grazda wystawiał swoje prace m.in. w: Krakowie, Bonn, Warszawie, Lublinie, Słupsku, Ustce, Sandomierzu, Dusseldorfie, Przemyślu, Zakopanem i Katowicach. Jego dzieła znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Zielonej Górze, Muzeum Sztuki Współczesnej w Filadelfii, Bostonie, Waszyngtonie, USA, a także w kolekcjach prywatnych w Polsce, Europie, USA, Japonii i Australii.

27 kwietnia (czwartek) o godz. 18:00 „Rysunki i 4 obrazy” Ryszarda Grazdy będziemy mogli zobaczyć w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Wystawa będzie otwarta do końca czerwca.