IMG_6252aTRLoga

21 grudnia (poniedziałek), godz. 18:00, Zamek, pl. Zamkowy 1, sala widowiskowa / I piętro
bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina „Gwiazda”

Program „Wigilii z teatrem dzieci, młodzieży i dorosłych”:

18:00 „Przed sklepem jubilera. Odsłona II”, Teatr u Przyjaciół

na podstawie części II utworu Karola Wojtyły pod tytułem „Przed sklepem jubilera”

18:30 „Pastorałka 1931 – 2015”, Pracownia Teatralna Gwiazda, grupa teatralna „Gwiazdka”
na podstawie „Pastorałki” L. Schillera

19:00 Happening w wykonaniu Kętrzyńskiej Szkółki Czarodziejów Wyobraźni, opłatek i poczęstunek

Edukacja teatralna Kętrzyńskiego Centrum Kultury już po raz trzeci zaprasza sympatyków i przyjaciół amatorskiego ruchu artystycznego na „Wigilię z teatrem dzieci, młodzieży i dorosłych”.
Teatr u Przyjaciół, dorosła grupa Edukacji teatralnej przedstawi „Odsłonę II” swojej adaptacji „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły („Odsłona I” miała swoją premierę wiosną tego roku). W tej części „medytacji o sakramencie małżeństwa” prześledzimy losy Anny i Stefana, małżeństwa z wieloletnim stażem, w którego miłość wkradło się „pękniecie”, przyjrzymy się rozterkom Anny, jej walce o miłość męża. Punktem wyjścia opowieści jest przypowieść o panna roztropnych i nieroztropnych.
Grupa teatralna „Gwiazdka” i Pracownia Teatralna „Gwiazda” przygotowały wspólnie przedstawienie bożonarodzeniowe na podstawie fragmentów „Pastorałki” L. Schillera, najpiękniejszego, polskiego misterium ludowego.
Wieczór z teatrem dzieci i młodzieży zakończy się happeningiem w wykonaniu dzieci z Kętrzyńskiej Szkółki Czarodziejów Wyobraźni, opłatkiem i symbolicznym poczęstunkiem.
Darian Wiesner