plakat-a3

Kętrzyn po raz kolejny będzie areną zmagań najlepszych młodych siatkarek w Polsce. 16 reprezentacji wojewódzkich rywalizować będzie w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Odbywa się co roku począwszy od roku 1995. Tegoroczną organizację XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Ministerstwo Sportu i Turystyki powierzyło Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Rywalizacja odbywać się będzie w 11 dyscyplinach: badminton, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, sportowa kobiet i mężczyzn, skoki na trampolinie, judo, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, warcaby, zapasy. Operatorem tej  imprezy sportowej, rozgrywanej w okresie 30 kwietnia do 27 czerwca 2016r., będzie Warmińsko – Mazurska Federacja Sportu w Olsztynie.

Miasto Kętrzyn stanie się gospodarzem rozgrywek w piłce siatkowej kobiet – w których wezmą udział reprezentacje wojewódzkie młodziczek tej dyscypliny. Mecze odbędą się w dniach 27-30 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A. Oficjalne otwarcie Olimpiady przewidziane jest 27 maja o godz. 8.30 podczas którego odbędzie się prezentacja zespołów oraz złożenie przysięgi.

Grupa A: pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, świętokrzyskie;
Grupa B: śląskie, kujawsko-pomorskie, podkarpackie, lubuskie;
Grupa C:  małopolskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, podlaskie;
Grupa D: mazowieckie, lubelskie, zachodniopomorskie, opolskie.

Harmonogram

27 maja – piątek

godz. 08.30 – CEREMONIA ROZPOCZĘCIA

godz. 09.00
Boisko 1 – Pomorskie – Świętokrzyskie
Boisko 2- Śląskie – Lubuskie
Boisko 3 – Małopolskie – Podlaskie

godz. 10.30
Boisko 1 – Łódzkie – Dolnośląskie
Boisko 2 – Kujawsko-pomorskie – Podkarpackie
Boisko 3 – Mazowieckie – Opolskie

godz. 12.00
Boisko 1 – Warmińsko-mazurskie – Wielkopolskie
Boisko 3 – Lubelskie – Zachodniopomorskie

godz. 16.00
Boisko 1 – Świętokrzyskie – Dolnośląskie
Boisko 2 – Lubuskie – Podkarpackie
Boisko 3 – Opolskie – Zachodniopomorskie

godz. 17.30
Boisko 1 – Pomorskie – Łódzkie
Boisko 2 – Śląskie – Kujawsko-pomorskie
Boisko 3 – Podlaskie – Wielkopolskie

godz. 19.00
Boisko 1 – Małopolskie – Warmińsko-mazurskie
Boisko 3 – Mazowieckie – Lubelskie

 28 maja

godz. 09.30
Boisko 1 – Łódzkie – Świętokrzyskie
Boisko 2 – Kujawsko-pomorskie – Lubuskie
Boisko 3 – Lubelskie – Opolskie

godz. 11.00
Boisko 1 – Dolnośląskie – Pomorskie
Boisko 2 – Podkarpackie – Śląskie
Boisko 3 – Warmińsko-mazurskie – Podlaskie

godz. 12.30
Boisko 1 – Wielkopolskie – Małopolskie
Boisko 3 – Zachodniopomorskie – Mazowieckie

 29 maja
godz. 10.00 – 13.30 – mecze eliminacyjne do finału
godz. 16.00 – 20.00 – mecze eliminacyjne do finału

30 maja – mecze finałowe
godz. 10.00 – mecz o VII miejsce
godz. 12.00 – mecz o V miejsce
godz. 16.00 – mecz o III miejsce
godz. 18.00 – mecz o I miejsce

Po meczu o I miejsce odbędzie się Ceremonia Zakończenia