Na występ artystyczny Szkoły Muzycznej YAMAHA, zapraszamy w niedzielę 17 czerwca o godz. 14.00 , do kętrzyńskiego Amfiteatru. Wstęp wolny!
Reklama
Szkoła Muzyczna Yamaha w Kętrzynie powstała w 2003 roku. Mieści się w Domu Handlowym „Ilona” przy ulicy Wojska Polskiego 2. Prowadzą ją Joanna i Jacek Kwiatkowscy – absolwenci Akademii Muzycznej w Warszawie.
W lutym 2011 roku Szkoła została wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako „Miejsce Odkrywania Talentów”. System Szkół Muzycznych Yamaha jest rozpowszechniony na całym Świecie. Jego początki sięgają roku 1954. To właśnie w Japonii zapoczątkowano nowy styl i jakość uczenia gry na instrumentach. Ten proces cały czas jest doskonalony poprzez nieustanne badania i wymianę doświadczeń pomiędzy szkołami.
Tu mała ciekawostka. Wszystkie Szkoły Muzyczne Yamaha na całym świecie wyglądają bardzo podobnie. Oprócz wyglądu zewnętrznego – kolorystyka, wystrój wnętrza – funkcjonują w ten sam sposób.
Do dnia dzisiejszego, na terenie całego świata, liczba uczniów w systemie Szkół Muzycznych YAMAHA sięga prawie 700 000. Do ich dyspozycji pozostaje 6 000 placówek oraz około 20 000 nauczycieli, a mury Szkół Muzycznych YAMAHA opuściło już ponad 5 milionów uczniów. Jest to jedna z największych organizacji tego typu na świecie.
A wszystko to w imię wspaniałej zasady: „Bawmy się muzyką!”Na występ artystyczny Szkoły Muzycznej YAMAHA, zapraszamy w niedzielę 17 czerwca o godz. 14.00 , do kętrzyńskiego Amfiteatru. Wstęp wolny!