quest_plakatJesteś ciekawy jakie mroczne sekrety kryje nasze miasto? Chciałbyś wcielić się w rolę Sherlocka Holmsa i pójść tropem zagadek? Zagraj w questing idąc za wskazówkami i odkrywając „Kryminalną Przeszłość Kętrzyna”.

Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne. Zapoczątkowany w USA, questing jest w swych zasadach podobny do letterboxingu, gdzie tropy prowadzą do zapieczętowanych skrzyń, a ich odnajdywanie przypomina poszukiwanie skarbów.

Na czym polega kętrzyński quest? Kryminalną wędrówkę zaczynamy na placu Piłsudskiego 1 przed Ratuszem Miejskim w Kętrzynie. Czytając uważnie wskazówki umieszczone na mapie z łatwością rozwiążesz zagadki. Zebrane odpowiedzi zaprowadzą cię do skrzyni, w której znajduje się skarb. Jaki? O tym przekonasz się po rozwikłaniu kryminalnych tajemnic Kętrzyna.

Gdzie zdobyć mapę (quest)? Możesz ją otrzymać w Punkcie Informacji Turystycznej (pl. Piłsudskiego 10/1), w Kinie „Gwiazda” (ul. Sikorskiego 58 a) lub pobrać poniżej:

Quest - plik pdf

Quest – plik pdf