Spędź dzień w Kętrzynie

Pakiet II – DLA TROCHĘ STARSZYCH

 

PAKIET II „DLA TROCHĘ STARSZYCH”- 30,00-55,00 zł /osoba
W programie:
1- QUEST – czas zajęć: 60 minut
2- ZAMEK KRZYŻACKI W KĘTRZYNIE- czas zwiedzania: 60 minut
3- OBIAD i CZAS WOLNY
4- KONSULAT ŚW. MIKOŁAJA – czas zajęć: 120 minut
i/lub
5- KINO GWIAZDA – czas 90 minut

Pakiet 2. Dla trochę starszych dostępny w trzech konfiguracjach:
1- Quest, Zamek krzyżacki w Kętrzynie, Kino Gwiazda – koszt 30,00 zł / osoba
2- Quest, Zamek krzyżacki w Kętrzynie, Konsulat Świętego Mikołaja – koszt 40,00 zł/ osoba
3- Quest, Zamek krzyżacki w Kętrzynie, Konsulat Świętego Mikołaja, Kino Gwiazda – koszt 55,00 zł / osoba

Uczestnicy otrzymają quest „Kryminalna przeszłość Kętrzyna” w formie papierowej i podążą ścieżkami dawnego Kętrzyna, by dowiedzieć się o jego mrocznej przeszłości. Podczas spaceru zwiedzą najważniejsze zabytki Kętrzyna tj. Ratusz, Kościół Św. Katarzyny, Loża Masońska, Stare Miasto, Bazylika Św. Jerzego (wejście na wieżę widokową do 17- za dodatkową opłatę 4,00 zł)Kościół Ewangelicki Św. Jana oraz Zamek. W Zamku Krzyżackim zapoznają się z jego historią, dziejami miasta i regionu. Poznają zbiory prezentowane na wystawach, czyli najcenniejsze zabytki Mazur. Wezmą udział w interaktywnych zajęciach w salach ekspozycyjnych zamku i w sąsiedniej baszcie. O dziejach Kętrzyna i okolic dowiedzą się oglądając najnowocześniejszą prezentację multimedialną w tej części Polski.
W programie przewidziany czas wolny dla uczestników z możliwością spożycia posiłku. Przedstawienie oferty lokalnych punktów gastronomicznych z uwzględnieniem preferencji oraz zakresu cen.
Następnie w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie będą mogli własnoręcznie wykonać i ozdobić bombkę, spotkać prawdziwe Świąteczne Elfy oraz napisać i wysłać list do Świętego Mikołaja. W wybranym wariancie w programie przewidziany jest także seans filmowy w Kinie Gwiazda, film zgodny z aktualnym repertuarem.
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Cena zawiera w zależności o wybranego wariantu:
Bilety wstępu do Zamku Krzyżackiego i/lub Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie i/lub Kina Gwiazda

Cena nie zawiera:
Kosztów transportu, kosztów posiłku oraz ubezpieczenia NNW.

DO POBRANIA: