Spędź dzień w Kętrzynie

Pakiet III – DLA AKTYWNYCH

PAKIET III „DLA AKTYWNYCH” – 70,00 zł/osoba
1- QUEST – czas zajęć: 60 minut
2- ZAMEK KRZYŻACKI W KĘTRZYNIE- czas zwiedzania: 60 minut
3- OBIAD i CZAS WOLNY
4- KONSULAT ŚW. MIKOŁAJA – czas zajęć: 120 minut
5- WILCZY SZANIEC – czas zajęć: 120 minut
lub
6- MAZUROLANDIA – czas zajęć: 120 minut
Pakiet 3. Dla aktywnych dostępny jest w dwóch konfiguracjach:
1- Quest, Zamek Krzyżacki w Kętrzynie, Konsulat Św. Mikołaja ,Wilczy Szaniec – 70,00 zł / osoba
2 – Quest, Zamek Krzyżacki w Kętrzynie, Konsulat Św. Mikołaja ,Mazurolandia – 70,00 zł / osoba

W formularzu rezerwacyjnym należy zaznaczyć wybraną opcję.
Uczestnicy otrzymają quest „Kryminalna przeszłość Kętrzyna” w formie papierowej i podążą ścieżkami dawnego Kętrzyna, by dowiedzieć się o jego mrocznej przeszłości. Podczas spaceru zwiedzą najważniejsze zabytki Kętrzyna tj. Ratusz, Kościół Św. Katarzyny, Loża Masońska, Stare Miasto, Bazylika Św. Jerzego (wejście na wieżę widokową do 17- za dodatkową opłatę 4,00 zł)Kościół Ewangelicki Św. Jana oraz Zamek. W Zamku Krzyżackim zapoznają się z jego historią, dziejami miasta i regionu. Poznają zbiory prezentowane na wystawach, czyli najcenniejsze zabytki Mazur. Wezmą udział w interaktywnych zajęciach w salach ekspozycyjnych zamku i w sąsiedniej baszcie. O dziejach Kętrzyna i okolic dowiedzą się oglądając najnowocześniejszą prezentację multimedialną w tej części Polski.
W programie przewidziany czas wolny dla uczestników z możliwością spożycia posiłku. Przedstawienie oferty lokalnych punktów gastronomicznych z uwzględnieniem preferencji oraz zakresu cen.
Następnie w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie będą mogli własnoręcznie wykonać i ozdobić bombkę, spotkać prawdziwe Świąteczne Elfy oraz napisać i wysłać list do Świętego Mikołaja.
W zależności od wybranego wariantu uczestnicy pojadą do Wilczego Szańca lub Mazurolandii. Zwiedzanie byłej wojennej kwatery Adolfa Hitlera odbędzie się z przewodnikiem. Niepozorna miejscowość Gierłoż skrywa wiele tajemnic z czasów II Wojny Światowej. To z tego miejsca podejmowana najistotniejsze decyzje dotyczące III Rzeszy oraz przebiegu wojny. Natomiast w Mazurskim Parku Atrakcji uczestnicy zobaczą najpiękniejsze zabytki regionu w Parku Miniatur Warmii i Mazur, zapoznają się z kulturą regionu, poznają tradycyjne chaty: warmińskie i mazurskie. W Parku Militariów obejrzą eksponaty z okresu II wojny światowej oraz unikatową makietę Wilczego Szańca.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Cena zawiera w zależności o wybranego wariantu:
Bilety wstępu do Zamku Krzyżackiego, Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie i Wilczego Szańca lub Mazurolandii, usługę przewodnika w Wilczym Szańcu oraz opłaty parkingowe.

Cena nie zawiera:
Kosztów transportu, kosztów posiłku oraz ubezpieczenia NNW.

DO POBRANIA: