Wielkimi krokami ,nieuchronnie zbliża się koniec wakacji, koniec lata, powrót do szkoły…., ale jeszcze
o tym nie myślmy, pomyślcie raczej o rezerwacji czasu na sobotę 31 sierpnia br. i wspólnie
z nami „Muzycznie Pożegnajcie Wakacje 2019” w kętrzyńskim amfiteatrze, start godz.19.30.WSTĘP WOLNY!!!

Specjalnie dla Was tego dnia na naszej scenie wystąpią młodzi i uznani w środowisku muzyczny artyści , a mianowicie Mery Spolsky oraz KęKę.

Co kryje się pod pseudonimem MERY SPOLSKY?

Wulkan koncertowej energii, fantastyczny kontakt z słuchaczami, charakterystyczne teksty, muzyczny solo-performance i samozwańczy pop Spolsky!

Jej mama była projektantką mody, a tata grał na basie z wieloma znanymi artystami. W wieku 14 lat dostała w prezencie gitarę i już wtedy zaczęła muzykować, śpiewać, pisać teksty i komponować. Do tej pory napisała ok. 350 piosenek. Kocha i projektuje ubrania, a jej znakiem rozpoznawczym są „pasky”, które pożyczyła sobie od Beetlejuice’a z filmu Tima Burtona i Grzegorza Ciechowskiego.

Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe.

Pierwszy singiel oraz videoklip MERY SPOLSKY pt. „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca 2017 roku i w obecnie dużymi krokami zbliża się do 2 mln wyświetleń na YT. Trzy miesiące później premierę miał drugi singiel i videoklip pt. „Alarm”, 15 września tego samego roku nakładem wytwórni Kayaxu ukazał się pierwszy album MERY SPOLSKY zatytułowany „Miło Było Pana Poznać”. Trzecim utworem promującym płytę była piosenka pt. „Liczydło”.

Debiut MERY został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika. Warto też zwrócić uwagę na udział MERY w Sofar Sounds Warsaw, podczas którego zaprezentowała zupełnie zaskakującą wersję utworu „Miło Było Pana Poznać” – do tej pory obejrzano ją ponad 1,3 mln razy i jest to bezwzględny rekord jeśli chodzi o polskich artystów, którzy wzięli udział w tym cyklu.

Do tej pory MERY SPOLSKY można było zobaczyć podczas wielu przeglądów i festiwali m.in. FMT w Szczecinie oraz Targów Muzycznych CJG w Warszawie, Spring Break’u w Poznaniu, a także Open’erze (Alter Stage), Orange Warsaw Festival (Warsaw Stage), Kraków Live Festival (Kraków Stage), Late Summer Festival, United Islands of Prague oraz jako support IMANY podczas jej halowych koncertów w Warszawie i Poznaniu. MERY ma też na koncie kilkadziesiąt samodzielnych klubowych koncertów.

Zobacz teledysk i posłuchaj najnowszego singla MERY – piosenki „Ups!”, którą nagrała wraz raperem Igorillą – https://youtu.be/pYCEuyAULFI

FB: https://www.facebook.com/meryspolsky/

Instagram: https://www.instagram.com/meryspolsky/

Video single:

„Miło Było Pana Poznać”: https://youtu.be/6FQ5wgSq1-s

„Alarm”: https://youtu.be/8BycZUFnXvU

„Liczydło”: https://youtu.be/90agS9TOfs0

Kim jest KęKę? Raper o nietypowej ksywce, który dziś króluje na listach sprzedaży płyt w Polsce ma za sobą niesamowitą historię. Poznajcie jedną z najciekawszych postaci polskiego hip-hopu!

Kim jest KęKę? To pytanie zadaje sobie wiele osób w całej Polsce, które w ostatnim czasie sprawdzały notowania listy OLiS. Jego płyty sprzedają się jak świeże bułeczki, a kolejne nakłady się wyczerpują. Raper z Radomia, który odniósł gigantyczny jak na polskie warunki sukces ma za sobą niesamowitą historię, która doprowadziła go na szczyt.

KęKę – od listonosza do gwiazdy polskiego hip-hopu.

Pochodzący z Radomia raper przez wiele lat działał w tzw. podziemiu gdzie nagrywał kawałki m.in. w projekcie BOAs. W tym czasie nie utrzymywał się z muzyki, ale pracował m.in. jako listonosz. Jego prosty język i podwórkowa stylistyka zyskały mu wielu fanów, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Prosto. Tam ukazały się jego dwa pierwsze albumy – Takie Rzeczy oraz Nowe Rzeczy. Trzecią płytę zatytułowaną Trzecie Rzeczy wydał już we własnej wytwórni i to właśnie ona podbija listy sprzedaży w ostatnich tygodniach, choć w notowaniu pojawiają się wszystkie trzy krążki! Na przestrzeni tych trzech materiałów (kompletnie pozbawionych gości!) dokonała się niezwykła ewolucja radomskiego rapera.

Kim jest KęKę? Gwiazda rapu po niezwykłej przemianie.

Raper na pierwszej z tych trzech płyt oraz w etapie podziemnym prezentował zupełnie inne podejście niż na nowej – Trzecie Rzeczy. Od balangowicza, który lubi imprezować po całym kraju i śpiewać Grzesiuka po pijaku, stał się odpowiedzialnym ojcem i mężczyzną, który odważnie stawia czoła własnym słabościom. Choć może wydawać się, że to niepopularna tematyka w dzisiejszych czasach, fani KęKiego uważają inaczej.
Po ogromnym sukcesie „To Tu” (podwójna platyna, ponad 120 koncertów w kraju i na świecie, ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YT) KęKę powraca by po raz kolejny Was zaskoczyć.
„Mr KęKę” to najbardziej zróżnicowany z dotychczasowych albumów rapera. Lekkie, czasem prześmiewcze numery przeplatają się z poważnymi, refleksyjnymi i nierzadko gorzkimi utworami. Za warstwę muzyczną odpowiada czołówka polskich producentów. Jest nowocześnie ale też melodyjnie, czyli sprawdzona mieszanka do jakiej przyzwyczaił nas raper. Całości dopełniają starannie dobrani goście. Każdy z nich należy do czołówki polskiej muzyki w swoim gatunku.