Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie wraz z Kętrzyńskim Centrum Kultury w ramach tegorocznych Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny serdecznie zapraszają i zachęcają do wzięcia udziału w dwóch konkursach plastycznych.

Działania w tym roku realizowane są pod hasłem przewodnim „Młodość – miłość- małżeństwo – rodzina”, a proponowany temat wydarzeń to „Rodzina w czasie pandemii” z uwagi na szczególną sytuację w jakiej aktualnie wszyscy żyjemy. Dlatego też do udziału w konkursach zachęcamy dzieci
i młodzież wraz całymi rodzinami. To będzie niezapomniane doświadczenie i świetna zabawa, ciekawa przygoda i zachęta do eksperymentowania. Może wśród was znajdą się nie odkryte jeszcze talenty!

Zachęcamy rodziców do przygotowania wspólnych prac plastycznych co zapewni bliski kontakt, możliwość mówienia o swoich emocjach i potrzebach, jak również będzie możliwością zauważenia niepokojących zachowań ze strony dziecka bądź rodziców. Chcemy również pokazać, co jest zdrowe, pożyteczne, co daje naturalną radość, przyjemność oraz poczucie zadowolenia z życia, jak również uwrażliwienie na spostrzeganie oczyma dzieci i młodzieży bezpiecznego świata bez przemocy.

 

ZAPRASZAMY!

 

KONKURS nr 1

Wykonanie pracy plastycznej : techniką rysunkową/ołówek, węgiel, tusz, kredki……/

lub   techniką malarską/pastele, farby olejne, plakatowe temperowe/

Mogą to być również wydzieranki, wyklejanki , nakrapianki z wosku , malowanki na szkle, czy też na zmiętym papierze . Liczymy na Waszą fantazję!

Format pracy dowolny.

 

KONKURS nr 2

„Przestrzenna samowolka” – wykonanie przestrzennej pracy plastycznej tj. rzeźby, płaskorzeźby,   pracy z masy solnej, z plasteliny, tektury, tkaniny, drewna…….Proponujemy wykorzystać materiały wtórne/ butelki plastikowe, czy też różnego typu opakowania/

Zachęcamy do łączenie różnych technik w jednej pracy, do indywidualnych rozwiązań.

Wielkość pracy bez ograniczeń !!