To już kolejna, XI  edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych „KONFRONTACJE 2018”. W tym roku wszystkich chętnych, zarówno uczestników jak i publiczność zapraszamy do Amfiteatru przy ul. Kajki 2 w Kętrzynie w dn. 16 czerwca  2018 o godz.16.00 r.
          Przez wiele lat, wraz z grupą zaprzyjaźnionych z Kętrzyńskim Centrum Kultury osób udało nam się stworzyć jedyną w swoim rodzaju imprezę o niepowtarzalnym klimacie , a to będzie już jej jedenasta edycja.     Sama idea Konfrontacji od wielu już lat za główny cel zakładała pomaganie początkującym zespołom, muzykom zdobywać pierwsze sceniczne doświadczenia, a sam przegląd  który  na początku lat 90-tych odbywał się w sali widowiskowo- kinowej dawnych Wojsk Ochrony Pogranicza, stawał się „kuźnią” talentów, które zaistniały później na scenie krajowej. Pierwsze laury i doświadczenie zdobywały tam takie zespoły jak Vader, Hunter, Arshenic czy finalista programu Must Be The Music- zespół Materia.
          Należy nadmienić ,że w poprzednich edycjach przeglądu zorganizowanego przez Kętrzyńskie Centrum Kultury zgromadziliśmy wielotysięczną widownię , a gwiazdami wieczoru byli min.: legenda polskiego
rocka , Marek Piekarczyk z zespołem TSA , zwycięzca IV edycji programu The Voice Of Poland –Juan Carlos Cano z zespołem Enclose ,zespół Lipal ,Trzynasta w samo południe, Clock Machine ;Harlem i wiele innych.
          W tym roku na finałowy koncert zaprosiliśmy legendarny zespół z Kętrzyna –  grupę rockową DR WATT (http://www.drwatt.pl/).