Serdecznie zapraszamy Państwa w wieczór poprzedzający obchody XIX Dnia Papieskiego,
a mianowicie 12 października o godz.18.00 , na mszę świętą oraz koncert zespołu „Mocni w wierze”, który odbędzie się w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.

XIX Dzień Papieski , który przypada w niedzielę 13 października 2019 roku, obchodzony będzie pod hasłem ”Wstańcie, chodźmy!” Przygotowania do niego będą doskonałą okazją dla nas wszystkich do zapoznania się i przypomnienia bogactwa nauczania papieskiego z pielgrzymki, którą Św. Jan Paweł II, odbył 40 lat temu do Ojczyzny. Warto zauważyć, że była to pierwsza w całej historii Polski wizyta papieża w naszej Ojczyźnie. Wizyta niełatwa i zarazem niezwykle doniosła w skutkach, podczas której apelował do nas: „Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej (por. św. Jan Paweł II, Homilia w czasie Mszy Św. na Błoniach w Krakowie, 10 czerwca 1979r.).”

Koncert zespołu „Mocni w wierze”, który w swoim składzie liczy kilkadziesiąt osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga , zaakcentuje to historyczne wydarzenia, jak również swój jubileusz 10-lecia istnienia chóru.

 

Podczas swoich występów zespół „Mocni w wierze” przedstawia ekspresję i dynamikę muzyki
z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Dzieli się z innymi swoją pasją, radością i wiarą.

Od 2009 r. przygotowują koncerty i Wieczory Uwielbienia. Przez długi czas nie posiadali nazwy, działając przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie jako zespół posługujący muzycznie w czasie niedzielnych Mszy Świętych akademickich.

Zaczęli być określani  Mocnymi w Wierze  po koncercie o tym właśnie tytule, który odbył się 11 grudnia 2010 r. w kościele akademickim w Olsztynie. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, wygłoszonego z okazji wspomnianych Dni Młodzieży, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami: Jesteście „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7). Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, stały się również mottem chóru.