Od 1 do czwartego czerwca w Kętrzynie nie będziecie się nudzić. Miasto z okazji Jubileuszu 660-lecia Kętrzyna przygotowało szereg atrakcji. 

Już 1 czerwca rozpoczynamy sezon letni na Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Kętrzynianka”. Do 4 czerwca wstęp na baseny będzie bezpłatny. Oby tylko pogoda nie spłatała nam figla.

Pierwszy czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. A dorośli prześcigają się w pomysłach, jak zorganizować najmłodszym Dzień Dziecka. Gdzie pójść na Dzień Dziecka w Kętrzynie? Oczywiście do kętrzyńskiego Amfiteatru na „Słoneczny Piknik Rodzinny”

Sportowych emocji dostarczy nam Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców oraz Mecz IV ligi, w którym zmierzą się KKS Granica Kętrzyn z MKS Korsze. 

Jak w każdy piątek, zapraszamy na Mazurskie Kino Plenerowe. Tym razem odbędzie się projekcja polskiej komedii „Dzień Dobry, Kocham Cię”.

Z kolei 2 czerwca punktualnie o godzinie 12, pod ratuszem powstanie historyczna fotografia. Z okazji 660-lecia miasta uwiecznionych na zdjęciu zostanie 660 mieszkańców Kętrzyna. Wykonanie fotografii poprzedzone będzie otwarciem wystawy przygotowanej przez Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

W tym samym czasie, jak co roku, Kętrzyńskie Stado Ogierów zamieni się w pole bitwy za sprawą V Turnieju Rycerskiego. Nie może Was tam zabraknąć.

A już o 20. na scenie kętrzyńskiego Amfiteatru wystąpi Agnieszka Chylińska. Jej muzyczny powrót z płytą Forever Child i trasą koncertową Forever Child Tour okazał się ogromnym sukcesem. Agnieszka znów zaskoczy słuchaczy. W kętrzyńskim amfiteatrze nie zabraknie emocji i prawdziwego, energetycznego rocka.

Dzień dziecka na sportowo? 4 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował z tej okazji Festyn Sportowy.

Tego dnia ulicami Kętrzyna przejdzie także widowiskowa parada Orkiestr Dętych. To niezwykłe i wyjątkowe widowisko zakończy się koncertem orkiestr w kętrzyńskim Amfiteatrze.

Weekend zakończy się Koncertem Chóru z Gimnazjum Muzycznego z Altensteig/Niemcy w Kościele Ewangelickim Św. Jana.