MAZUROLANDIA – Mazurski Park Atrakcji

10 km od Kętrzyna, w Gierłoży, zwiedzający mogą miło i ciekawie spędzić czas na łonie natury. Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury najpiękniejszych zabytków regionu. Wśród budowli znajdują się m.in.: zamek w Malborku, bazylika w Świętej Lipce, pałac w Drogoszach. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości chat: warmińskiej i mazurskiej.

Park Militariów prezentuje eksponaty z okresu II wojny światowej oraz unikatową makietę Wilczego Szańca o pow. 40 m kw. Dodatkowo przygotowana została strzelnica militarna ASG oraz przymierzalnia strojów historycznych.

W grodzisku rycerskim można m.in. przymierzyć zbroje, kolczugi, dobyć tarcze i miecze, a także oddać strzały z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano Park Rozrywki: przejażdżki kolejką elektryczną, trampolinę, bungee, dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje.

Coroczną imprezą organizowaną na terenie Mazurolandii jest Mazurski Piknik Militarny WALKIRIA, gdzie główną atrakcją jest inscenizacja historyczna.

Mazurolandia

Lokalizacja:

Gierłoż/Parcz

www:

www.mazurolandia.pl